1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Teknik uzman veya teknik şef, toplu sözleşmedeki ek zammı alır mı?

Toplu sözleşmeyle KİT sözleşmeli personeline verilen zammın sadece sözleşmede sayılan unvanları kapsadığına karar verildi.
13 Haziran 2016 00:02
+Aa- Yazdır
Teknik uzman veya teknik şef, toplu sözleşmedeki ek zammı alır mı?

Toplu sözleşmeyle KİT sözleşmeli personeline verilen zammın sadece sözleşmede sayılan unvanları kapsadığına karar verildi.

2016- 2017 yılına yönelik toplu sözleşmenin 35. maddesi hükmü şu şekildedir:

"Sözleşmeli personel olarak istihdam edilen teknik personele ilave ücret
Madde 35- (1) KİT'lerde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında sözleşmeli personel olarak istihdam edilen ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Karan ile yürürlüğe konulan Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Karara ekli (II) sayılı Cetvelin "E- Teknik Hizmetler" bölümünün 6 ncı sırasında ek özel hizmet tazminatı ödenmesi öngörülen yerlerde fiilen çalışanlardan;
a) Grup başmühendisi, başmühendis, başmimar, mühendis, mimar, şehir plancısı, jeolog, hidrolog, hidrojeolog, jeofizikçi, fizikçi ve jeomorfolog pozisyonlarında bulunanlara 25 TL,
b) Tekniker pozisyonlarında bulunanlara 15 TL,
c) Teknisyen pozisyonlarda bulunanlara 10 TL,
tutarında çalıştıkları her gün için ilave ücret ödenir. İlave ücretin kimlere ödeneceği, iş programları ve çalışma mahallerinin özellikleri dikkate alınarak, üçer aylık dönemler itibarıyla ilgili birim amirlerince belirlenir. Ödemeler görevin filen yerine getirilmesinden sonra üçer aylık dönem sonlarında yapılır. Üçer aylık dönemler itibarıyla ödenecek toplam ilave ücret tutarı, (a) bendinde belirtilenler için 500 TL'yi, (b) bendinde belirtilenler için 300 TL'yi ve (c) bendinde belirtilenler için ise 200 TL'yi geçemez"

Yukarıda da yer aldığı üzere düzenleme unvan bazında yapılmıştır.

Ancak bazı kamu kurumlarında tekniker, veteriner hekim ve mühendis kökenli "Teknik şef" ile veteriner hekim ve mühendis kökenli "Teknik uzman" pozisyonunda çalışanlar bulunmaktadır. Bu pozisyonlarda çalışanların da ek ödemeyi alıp alamayacağı TİGEM tarafından Devlet Personel Başkanlığına sorulmuştur. Devlet Personel Başkanlığı, cevabi yazısında, düzenlemenin sadece sayılan unvanları kapsaması gerektiğine karar vermiştir.

İŞTE RESMİ YAZILAR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 3 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:47 - 43 ilin geçiş noktasında gece yarısı 'HES kodu' denetimi: Otobüsler tek tek durduruluyor01:45 - Jandarmanın ikna çalışmaları sonucu PKK'lı iki terörist teslim oldu00:07 - DSÖ düşük gelirli ülkelere Covid-19 testi gönderecek00:06 - 29 Eylül 2020'den önemli gündem başlıkları00:04 - Mühendislik tamamlamada 2020 yılı belirsizliği devam ediyor00:00 - Bilimsel Araştırma Yöntemleri Eğitimleri için Türkiye'deki ilk ve tek eğitim platformu
23:40 - Tokat'taki havaalanı inşaatının yüzde 82'si tamamlandı23:31 - Ev temizliği yaparken bunları yapmayın!23:28 - Ankara'da rüşvet ve usulsüzlük soruşturması: 46 gözaltı23:23 - Yazar ve çevirmen Dr. Mahmut Kanık hayatını kaybetti23:20 - Can Ataklı'nın Azerbaycan çıkışı olay oldu!23:12 - Döviz kurları neden yükselmeye devam ediyor?
23:09 - Ali Babacan'dan HDP'ye telefon23:06 - YÖK: Başkan Saraç'ın öyle bir açıklaması yok23:00 - Kırmızı bültenle aranan İslom Saydalimov Hatay'da yakalandı22:59 - Doğa harikası Habeş Kanyonu keşfedilmeyi bekliyor.22:44 - 'Tabanca ile öldürdüm, daha sonra ormanı ateşe verdim'
22:40 - Mardin'de iki PKK'lı terörist güvenlik güçlerine teslim oldu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam