1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Hemşire, Hasta Hakları İl Koordinatörü olabilir mi?

Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü görevine, öncelikli olarak; Hekim, Sosyal Hizmet Uzmanı ya da Psikolog görevlendirilir, bu unvanlardan talep olmadığı durumda, lisans mezunları arasından (Hemşire, Ebe, Biyolog vb.) İl sağlık Müdürünün teklifi, Valiliğin uygun görüşü ve Bakanlığın onayı ile Hasta Hakları İl Koordinatörü olabilir.
15 Ocak 2020 11:02
+Aa- Yazdır
Hemşire, Hasta Hakları İl Koordinatörü olabilir mi?

Hasta Hakları İl Koordinatörlüğü; İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde, hasta hakları uygulamalarını il genelinde koordine etmek, denetlemek, hasta hakları kurullarının kurulması ve çalışması ile internet tabanlı hasta başvuru bildirim sisteminin çalışmasını sağlamak amacıyla kurulan birimdir.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 81 İle gönderilen 2014/32 sayılı Genelge'ye göre;

İl Koordinatörü; "Hekim, Sosyal Hizmet Uzmanı ya da Psikolog öncelikli olmak üzere lisans mezunları arasından İl Sağlık Müdürünün teklifi, Valiliğin uygun görüşü ve Bakanlığın onayı ile belirlenir. Görevine aynı usulle son verilir. Görevini İl Sağlık Müdürüne bağlı olarak yürütür. Bu genelgenin yayım tarihinde (06.11.2014) hasta hakları il koordinatörlüğü görevini yürütenler, eğitim durumları ve unvanlarına bakılmaksızın bir defaya mahsus olmak üzere, hiçbir onaya gerek kalmaksızın görevlerine devam ederler. Görevlerinden ayrılmaları halinde bu hakları sona erer." olarak belirtilmiştir.

Bu durumda; 06.11.2014 tarihinde halen İl koordinatörlük görevini yürüten, eğitim durumu ve unvanları ne olursa olsun, onaya gerek kalmadan devam edebilecektir. 06.11.2014 tarihinden sonra İl Koordinatörü görevine, öncelikli olarak; Hekim, Sosyal Hizmet Uzmanı ya da Psikolog, bu unvanlardan talep olmadığı durumda, lisans mezunları arasından (Hemşire, Ebe, Biyolog vb.) İl sağlık Müdürünün teklifi, Valiliğin uygun görüşü ve Bakanlığın onayı ile Hasta Hakları İl Koordinatörü olabilir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
12 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
19:12 - SpaceX, uzaya 143 uydu gönderme görevi ertelendi19:09 - Farelerde yapılan çalışma, felç tedavisinde umut oldu18:54 - Alman gazetesi, FETÖ'nün 'karanlık yapısı' konusunda uyardı18:36 - İzmir Cumhuriyet Başsavcılığından 'beraat kararları' açıklaması18:35 - Sığınmacılar Van'da tarım ve hayvancılığı öğreniyor18:19 - Müzik öğretmeni evinde hayatını kaybetti
18:17 - İETT şoförünü ve oğlunu darp eden 4 kişi gözaltına alındı18:06 - Meral Akşener'den 'aşı takvimi açıklansın' talebi18:03 - Sağlık Bakanlığı uyardı: Bu mesajdaki linke tıklamayın17:56 - 'Vali ve kaymakamlarımıza 'militan' denilmesini kınıyoruz'17:50 - 'Türkiye'nin Mühendis Kızları' eğitim desteğiyle yetişiyor17:33 - Ankara'nın hava kalitesini arttı
17:31 - Halil öğretmen bağlama derslerini çevrimiçi ortama taşıdı17:27 - Bolu yarıyıl tatilinde doğa ve termal tutkunlarını ağırlıyor17:25 - Böbrek hastalarında aşı ile ilgili özel bir yan etki beklenmiyor17:21 - Erdoğan: 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz17:19 - Hem okuyup hem çobanlık yapan Şevki, fenomen oldu
17:12 - Kurduğu sistemle 10 yıldır elektriğe tek kuruş para vermiyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam