1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

PİKTES öğreticilerine, nöbet ücreti verilebilir mi?

"Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİKTES)" kapsamında geçici süreli eğitim personellerine (Türkçe ve Arapça Öğreticileri ile Rehberlik Danışmanları) nöbet görevi verilir mi?
28 Şubat 2020 14:30
Yazdır
PİKTES öğreticilerine, nöbet ücreti verilebilir mi?

Milli Eğitim Bakanlığı Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİKTES) Koordinatörlüğü 04.02.2020 tarih ve 2446768 sayılı yazılarıyla, Suriyeli Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonunun Desteklenmesi Projesi (PİKTES)" kapsamında geçici süreli eğitim personellerine (Türkçe ve Arapça Öğreticileri ile Rehberlik Danışmanları) nöbet görevi verilip verilemeyeceğini yani öğreticilerin nöbet görevleri olup olmadığı sorusunu cevapladı.

MEB görüş yazısında; "Geçici süreli eğitim personelleri ile 4857 sayılı İş Kanunu çerçevesinde imzalanan sözleşmenin 3. maddesi, 3.5. bendinde "Geçici süreli eğitim personeli, proje yürütücüsünün gerekli gördüğü durumlarda, sözleşmede belirtilen görevleri dışında, eğitim-öğretim alanlarındaki diğer iş ve işlemlerle ilgili görevlendirilebilir." ibaresi yer almaktadır. Bakanlığımızca nöbet görevi de eğitim-öğretim faaliyeti kapsamında değerlendirildiğinden, geçici süreli personelin okul idaresince verilen nöbet görevini yerine getirmesi tarafımızca uygun görülmektedir." açıklamasında bulundu.

İşte o görüş yazısı;

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
18:43 - MEB, metni Braille alfabesine çeviren program geliştirdi18:39 - ABD'de koronavirüsten ölen Türklerin sayısı 7'ye yükseldi18:36 - Sosyal medyada en çok etkileşim alan bakan: Fahrettin Koca18:31 - Türk ve Rus askeri ortak devriyesinde sosyal mesafe kuralı18:19 - Erdoğan: Sağlık alt yapımız pek çok ülkeye göre iyi durumda18:17 - Borsa günü yükselişle tamamladı18:12 - Rüştü Reçber'den sevindirici haber18:01 - Bugün karantina altına alınan ilçe, köy ve kasabalar17:58 - FETÖ davasında yargılanan sanığa hapis cezası17:56 - THY'den iptal seferlerin bilet iadeleri hakkında açıklama
17:54 - Gün sonu altın fiyatları17:51 - Koronavirüslü annenin dünyaya getirdiği bebeğin testi negatif çıktı17:42 - Dövizde gün sonu fiyatları17:28 - Trabzon Üniversitesinde 8 yeni bölüm açılacak17:16 - MB'den, Dayanışma Kampanyası'na 100 milyon lira destek17:13 - Ticaret Bakanlığı, fahiş fiyat uygulayan firmaları ve verilen cezaları açıkladı17:10 - Bakan Selçuk: Koronavirüse karşı psikososyal destek için uzmanlarımız 7/24 hazır17:05 - Virüsten ilk defa bir ülkede, bir günde binden fazla ölüm oldu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam