1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Hıfzıssıhha Mektebi Müdürlüğüne geçici görevlendirme yapılacak

09 Mart 2005 13:29
Yazdır

 

Yetişmiş İnsan Gücü Çalışması Kapsamında, Sağlık Bakanlığı Merkez Teşkilatı ve Hıfzıssıhha Mektebi Müdürlüğünde Geçici Görevlendirilmek Üzere Sağlık Personeli Alınacaktır.

Günümüzde, insan kaynakları planlaması, kurum başarısının en önemli dayanaklarından biridir. Etkin ve kaliteli sağlık hizmeti sunumunun sağlanması için yetişmiş, alanında bilgi ve deneyim sahibi olan insan gücüne gereksinim bulunmaktadır.

Sağlık sektöründeki gelişmeleri ve yenilikleri takip ederek teşkilata; eğitim, araştırma, geliştirme, danışmanlık ve yayıncılık alanlarında hizmet vermekte olan Hıfzıssıhha Mektebi Müdürlüğü, yürüttüğü çalışmalarda görev almak isteyecek kamu sağlık personeli arasından yetişmiş insan gücü seçme amacıyla bazı çalışmalar yürütmektedir.

Halen Sağlık Bakanlığı bünyesindeki kurumlarda görev yapmakta olan ve Bakanlığımız Merkez Teşkilatı veya Müdürlüğümüz çalışmalarında yer almak isteyen sağlık personelleri "Personel Bilgi Formu"nu doldurarak;
" mektep@hm.saglik.gov.tr adresine e-posta yoluyla,
" Rüzgarlı Cad. İbrahim Müteferrika Sok. No:5 Kat:4 Ulus/Ankara adresine posta yoluyla başvurularını yapabilirler.

Formların değerlendirilmesi sonrasında uygun görülen aday personel, belirlenecek bir tarihte önce mülakata çağrılacak, daha sonra ise seçilenlerin geçici görevlendirmeleri sağlanacaktır.

Öncelik Verilecek Özellikler:

Hekim personelin; halk sağlığı uzmanı, aile hekimliği uzmanı veya pratisyen hekim olması ya da halk sağlığı, aile hekimliği, farmakoloji, işletme ve sağlık idaresi vb. alanlarda lisans üstü eğitim almış olmaları istenmektedir.

Diğer sağlık personelinin ise; işletme, kamu yönetimi, iktisat, uluslararası ilişkiler, hukuk, iletişim, halkla ilişkiler, sağlık idaresi ve bilgisayar mühendisliği alanlarında lisans mezunu ve/veya yüksek lisans yapmış olması tercih nedeni olacaktır.

İyi derecede bilgisayar kullanabilen ve veri girişi yapabilecek bilgiye sahip olan tıbbi sekreterler ve genel idari hizmetler sınıfından personeller de değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru yapacak personelin Kamu Personeli Dil Sınavından (KPDS) ve Üniversitelerarası Dil Sınavından (ÜDS) İngilizce dilinde, en az 50 sınav notu almış olmaları tercih nedeni olacaktır. Genel idari hizmetler sınıfı personelinde bu özellik aranmamaktadır.

Geçici görevlendirmesi yapılacak personel Ankara'da çalışacağından, bu konuda bir engeli bulunmaması gerekmektedir.
Başarılar dileriz.

Hıfzıssıhha Mektebi MüdürlüğüBu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
00:02 - Adalet Bakanlığı çalışanları havuz tayinlerinin açılmasını talep ediyor00:01 - 7 Temmuz 2020'den önemli gündem başlıkları00:00 - Anında 3 ay ertelemeli kredi veren bankalar00:00 - Irak ile Türkiye arasında vize görüşmesi23:46 - Hobi olarak yetiştirmeye başladı, kilosunu 100 liradan satıyor23:44 - Bu 3 oyundan çocuklarınızı uzak tutun!
23:40 - Ömrünü tamamlayan savaş uçağı Antalya'ya gönderildi23:38 - 880 bin uçak bakım personeline ihtiyaç var23:35 - Sahtekar dilencinin oyunun zabıta bozdu23:31 - İnsanlık ölmedi dedirten hareket: 90 bin TL'yi teslim etti23:24 - Belgrad Ormanı ve sahil şeridi çöplüğe döndü23:21 - Kızkumu'nun prenses heykeli 'askılık' olmaktan kurtuldu
22:50 - Ünlü markaların avukatları ile esnaf arasında gerginlik22:44 - 'Kıdem tazminatı diyerek işçilerin uykusunu kaçırmayın'22:43 - 'Libya'yı Ruanda yapamayınca Türkiye'yi hedef gösteriyorlar'22:32 - Avukat dehşet anlarını anlattı: Ölü numarasıyla kurtuldum22:27 - Prof. Dr. Şenyiğit: Ezbere ağrı kesici almayın
22:23 - 1977 model otomobiline gözü gibi bakıyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Erken bir seçim olmasını ister misiniz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam