1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

ÖYP kadroları ilan edildi

Bin 345 ÖYP araştırma görevlisi kadroları için tercih işlemleri 17-23 Temmuz tarihlerinde, YÖK'ün resmi internet sitesi üzerinden yapılacak
10 Temmuz 2013 15:51
Yazdır
ÖYP kadroları ilan edildi

ÖĞRETİM ÜYESİ YETİŞTİRME PROGRAMI (ÖYP) İÇİN KADROLAR İLAN EDİLDİ

"Öğretim Üyesi Yetiştirme Programına İlişkin Usul ve Esaslar" uyarınca, Yükseköğretim Kurumlarının araştırma görevlisi kadrolarına atama yapılacaktır.

4 bin kadrodan bugün ilan edilen 1.345 ÖYP araştırma görevlisi kadrolarına tercih işlemleri 17-23 Temmuz 2013 tarihleri arasında YÖK'ün resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Kalan kadroların ilan işlemleri yıl sonuna kadar gerçekleştirilecektir.

Öğretim Üyesi Yetiştirme Programı kapsamında, araştırma görevlisi kadrolarına başvuran adayların, yerleştirme işlemleri lisans genel not ortalamalarının %25'i ile Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavında (ALES) ilgili alanda alınan puanlarının %60'ı ve varsa yabancı dil puanlarının %15'i dikkate alınarak Yükseköğretim Kurulu'nca merkezi sistemle gerçekleştirilecektir.

İlanlara ulaşmak için: https://yoksis.yok.gov.tr/oypilansayfa/

Tercih işlemleri için: https://yoksis.yok.gov.tr/OYPUYG

Bilgilerinize sunar, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 143,828 defa okundu. 37 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam