1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Atanan 20 bin öğretmen güvenlik soruşturmasını bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığının sözlü sınavlar sonrasında atadığı 20 bin öğretmenin güvenlik soruşturmaları tamamlanmadı
10 Eylül 2017 22:09
Yazdır
Atanan 20 bin öğretmen güvenlik soruşturmasını bekliyor

MEB, 20 bin öğretmen atamasını 19 Temmuz'da sonuçlandırmıştı.

Sözleşmeli öğretmenlerin görev yerlerinin açıklanması sonrasında, Bakanlıktan illere gönderilen yazıda, öğretmen adaylarının 5 Eylül'e kadar göreve başlatılması istenmişti. Tıklayınız.

Öyle ki bakanlık belgelerin teslim tarihini, göreve biran önce başlatmak için 9 Ağustos'tan 28 Temmuz'a çekmişti. Bu kısa takvimden dolayı da 20 bin öğretmen görev yerlerine giderek belgelerini teslim etmişti.

Ancak, öğretmen adayları da diğer kamu personelinin yaşadığı soruna takıldı. Güvenlik soruşturmaları tamamlanamadığı için adayların 5 Eylül gibi göreve başlaması mümkün olmadı.

Şuan için de ne zaman göreve başlayacakları net değildir.

Bu vesile ile bir kez daha güvenlik soruşturması yönetmeliğinin değişmesi gerekliliği hususunu ilgililerin dikkatine sunuyoruz.

Öğretmen atama sonuçları açıklandı
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 76,168 defa okundu. 40 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İstiklal Marşının sözlerinin aynı kalarak bestesinin değişmesi konusunda ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam