1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Batman Üniversitesi, asgari ölçütlere aykırı ilanı iptal etti

Batman Üniversitesi, Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen asgari program ölçütlerine aykırı olarak çıktığı öğretim üyesi ilanını iptal etti.
12 Mart 2019 15:10
Yazdır
Batman Üniversitesi, asgari ölçütlere aykırı ilanı iptal etti

Hatırlayacağınız üzere, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından Sağlık alanındaki lisans programlarında eğitimin kalitesinin yükseltilmesi amacıyla program açma ölçütlerinin yeniden belirlendiğini, bunun üzerine Batman Üniversitesi tarafından 07 Mart 2019 tarihinde ilan edilen öğretim üyesi kadrolarını incelediğimizde; Sağlık Yüksekokulu Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adaylarda; "HEMŞİRELİK LİSANS MEZUNU OLUP, İÇ HASTALIKLARI HEMŞİRELİĞİ ALANINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK." şartı arandığını, ancak bu programın açılabilmesi için aranan alanlarda Hemşirelik programının yer almadığını ve dolayısıyla ilanın Üniversite tarafından iptal edilmesinin uygun olacağını gündeme taşımıştık.

Bunun üzerine, 12 Mart 2019 tarihli Resmi Gazete'de yer alan Batman Üniversitesine ait düzeltme ilanına göre söz konusu kadrolar iptal edilmiştir.

İŞTE İLAN METNİ

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
3 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam