1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEB ile Gençlik Bakanlığı iş birliğiyle geleceğin sporcuları için büyük bir adım

18 Nisan 2019 12:37
Yazdır
MEB ile Gençlik Bakanlığı iş birliğiyle geleceğin sporcuları için büyük bir adım

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı, okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturarak öğrencilerin spor aktivitelerine erişiminin sağlanması, yeteneklerin erken keşfedilmesi ve sporun tüm topluma yayılması amacıyla kapsamlı bir iş birliğine imza attı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı merkez binasında bugün Gençlik ve Spor Bakanlı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk arasında iş birliği protokolü gerçekleştirildi. İmzalanan protokolün amacı; okullarda yeterli fiziksel ve eğitsel altyapı oluşturarak öğrencilerin spor aktivitelerine erişimlerinin sağlanması, sporun tabana yayılması, öğrencilerin erken yaşta spora yönlendirilmesi ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesi olarak aktarıldı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun imzaladığı iş birliği protokolü ile okullarda genç ofisler ve tasarım beceri atölyelerinin kurulması, spor faaliyetlerinin güçlendirilmesi, belirlenecek illerde spor yerleşkelerinin açılması sağlanacak.

"Ülkemiz son 17 yılda spora yönelik yatırımları tüm dünyaya örnek olacak şekilde gerçekleştirdi"

Sporun tabana yayılması amacıyla imzalanan protokolde ev sahipliği yapan Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, "Sporun evrensel bir dili ve birleştirici özelliği var. Bu yüzden sporu tabana yayma noktasında ciddi çalışmaları gerçekleştirme zaruretindeyiz. Bu manada da okullarımız, gençlerimiz bizim en büyük önceliğimiz. Okul öncesinden başlamak üzere sporu tabana yaymak bizim bakanlık olarak Milli Eğitim Bakanlığı'yla birlikte büyük bir işbirliği. Sporun tabana yaygınlaşması bir aşama bu aşamanın bir sonrası da bir piramidi düşündüğümüzde tabana yayılmış piramidin en yukarısında elit sporcular var. Bu elit sporcuların ortaya çıkması içinse piramidin altının çok geniş olması gerekiyor. Sporu tabana yaymak bu anlamda da önemli. Ülkemiz son 17 yılda spora yönelik yatırımları tüm dünyaya örnek olacak şekilde gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımız, sporu çok önemseyen bir insan, sporun içinden gelen bir lider. Bizler de ülke olarak bunun avantajını son 17 yıllık süreçte ülkemizin en ücra köşelerine kadar spor tesislerinin inşa edilmesi işlemini gerçekleştirdik. Ülkemizin her yerinde donanımlı spor tesislerimiz var" ifadelerini kullandı.

"Spor, insanın bütünsel olarak gelişmesi anlamında çok önemli"

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, sporla ilgili uzun süredir hayal ettiği işbirliğinin hayata geçmesinden dolayı memnuniyetini dile getirerek, "Sporu, sıklıkla dile getirildiği gibi fiziksel hareket ya da kas gelişimi olarak görmüyoruz. Spor, insanın bütünsel olarak gelişmesi anlamında çok önemli buluyoruz. Spor demek çocukların; bağımlılıktan uzaklaşması, işbirliğini öğrenmesi ve takım çalışmasını yapabilmesi demek. Biz sporu eğitimin bir parçası haline getirebilirsek, spor vasıtasıyla insanın bütünsel gelişimi çok daha ileriye doğru gidecek. Önümüzdeki milli bayramların arifesinde böyle bir işe imza atıyor olmak benim için çok önemli bir gurur kaynağı" şeklinde konuştu.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz ekleyin.
SON HABERLER
04:13 - Otomobil engelli motosikletine çarptı: 1 ölü 1 yaralı03:27 - Tütün Mamullerinin Üretim Şekline, Etiketlenmesine ve Denetlenmesine Hakkında Yönetmelik03:25 - Strateji ve Bütçe Başkanlığı Strateji ve Bütçe Uzmanlığı Yönetmeliği03:22 - Strateji ve Bütçe Başkanlığı Personelinin Yetiştirilmesi Hakkında Yönetmelik03:20 - Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği03:17 - Devlet Arşivleri Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği03:15 - Devlet Arşivleri Başkanlığına Devredilen Sözleşmeli Personelin İstihdamına İlişkin Yönetmelik03:12 - Eğitim Kurumları Yönetici ve Öğretmenlerinin Norm Kadrolarına İlişkin Yönetmelik03:11 - Kamu Kurum ve Kuruluşlarınca Ödenecek Telif ve İşlenme Ücretleri Hakkında Yönetmelik03:07 - Sulama Alanlarında Arazi Düzenlenmesine Dair Yönetmelikde Değişiklik
03:05 - Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Yönetmeliğinde Değişiklik02:58 - 27 Haziran 2019 tarihli atama kararı yayımlandı02:54 - Kültür bakanlığına ait 27 Haziran 2019 tarihli atama kararı yayımlandı02:50 - 5 ilin müftüsü değişti02:44 - TBMM, çalışma süresi uzatıldı00:25 - FSM ve 15 Temmuz Şehitler Köprülerinde bazı şeritler kapatıldı00:03 - BİMER başvurusu sonrasında Şırnak'a görevlendirmeye etik ihlali kararı00:03 - 27 Haziran 2019'dan önemli gündem başlıkları
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
23 Haziran 2019 İstanbul BBB seçim sonuçlarını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam