1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

MEBBİS öğretmenlerin sözleşmeli olarak çalıştığı günleri öğretmenlikten saymamaktadır

04 Ağustos 2012 12:48
Yazdır

Sitemize iletilen bilgilere göre sözleşmeli iken KPSS puanı veya 632 Sayılı KHK ile kadrolu öğretmenliğe atanan öğretmenlerimizin kadrolu olarak atandıkları tarih, memuriyete başlama tarihi olarak MEBBİS ekranında göründüğünden yer değiştirme başvuruları 3 yıllık süreyi doldurmadınız gerekçesiyle reddedilmektedir.

Acilen bu durumdaki öğretmenlerimizin MEBBİS ekranlarında memuriyete başlama tarihlerinin sözleşmeli olarak göreve başladıkları tarihin olarak değiştirilmesi gerekmektedir.

Aşıdaki örneğimizde öğretmenimiz sözleşmeli olarak 10.09.2007 tarihinde sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlamasına rağmen kadrolu olarak atandığı tarih MEBBİS ekranında, memuriyete başlama tarihi olarak görülmektedir. Bu yüzdende 3 yılı doldurmadığında yer değiştirme isteğinde bulunamamaktadır.

Öğretmenimizin öğretmenliğe esas 2 yıl 6 ay 18 gün hizmet süresi görülüyor iken emekliliğe esas 4 yıl 10 ay 20 gün süresi görülmektedir. Öğretmenimiz hâlbuki 10.09.2007 tarihinde sözleşmeli öğretmen olarak göreve başlamıştır. MEBBİS öğretmenimizin sözleşmeli olarak çalıştığı günleri öğretmenlikten saymamaktadır.

Sözleşmeli öğretmenlikte geçen süreler hakkında ne yapılmalıdır?

Sözleşmeli öğretmen (4/B) iken, KPSS puanı veya 632 Sayılı KHK ile kadrolu öğretmen olarak atananların sözleşmeli öğretmenlikte geçirmiş oldukları sürelerin hizmet puanı hesabında değerlendirilmesi konusunda Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görüş yazısı yayınlamıştır.

?Sözleşmeli (4/B) olarak yapılan hizmetler zorunlu hizmetten sayılacak? haberimizde bu yazı değerlendirilmiştir. Bu görüş yazısına göre; Sözleşmeli öğretmen iken, kadrolu öğretmen olarak atananların sözleşmeli öğretmenlikte geçirmiş oldukları sürelerin hizmet puanı hesabında değerlendirmesi, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen il veya ilçelerde sözleşmeli Öğretmen olarak görev yaptıktan sonra kadrolu öğretmenliğe atananların, zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen bölgelerde sözleşmeli öğretmen olarak geçirmiş oldukları sürelerin zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen süreler kapsamında değerlendirilmektedir.

Ayrıca; ?MEB'den, 4/B'li iken kadrolu öğretmen olanların zorunlu hizmet bölgesine ilişkin açıklama?

?Sözleşmeli statüde geçen hizmet süreleri kazanılmış hak aylığında değerlendirilmeli?

?MEB'den illere yazı: 4B'li olup, KPSS puanıyla kadroya geçenleri tekrar tekrar sormayın?

?Sözleşmeli iken KPSS ile kadroya geçen öğretmenlere Dilekçe Örneği?,

?Sözleşmeli öğretmen iken kadrolu olarak atananların dikkatine?

Haberlerimizde yer verdiğimiz üzere; hangi tarihte olursa olsun sözleşmeli iken KPSS puanı veya 632 Sayılı KHK ile kadrolu öğretmenliğe atananlardan sözleşmeli öğretmenlikte geçen süreleri öğretmenin hizmet sürelerine dâhil edilmektedir.

Ahmet KANDEMİR

Memurlar.net Öğretmenler Bölüm Sorumlusu

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
52 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:11 - Nefes borusuna lokum kaçan çocuk tedavi altına alındı00:44 - Adaylardan, program sonrasında, aile fotoğrafı00:36 - Erbakan'ın yol arkadaşlarından Saadet tabanına çağrı00:13 - İnsan Kaynakları Ofisi'nden memurlar için anket00:10 - 17 Haziran 2019'dan önemli gündem başlıkları00:05 - 'Belediyenin gençlere burs vermesini CHP engelledi'00:04 - Soylu: İmamoğlu, Belediyenin logosunu LGBT'ye benzeten biridir00:02 - Belletici olarak görevlendirilen öğretmenlere aynı gün hangi görevler karşılığında ek ders verilebilir?00:00 - 250 TL ve üzeri alışverişlerinizde geçerli 90 TL indirim kuponu23:30 - Anadolu Ajansı'ndan, Ekrem İmamoğlu'nun iddialarına cevap
23:23 - İmamoğlu'nun 'particilik' eleştirisine Yıldırım'dan İzmir yanıtı23:06 - Şehit teğmen'in naaşı Afyonkarahisar'a getirildi23:01 - Yıldırım ve İmamoğlu'nun İstanbul için vaatleri22:51 - Vatandaşlar canlı yayını İstanbul'da böyle izlendi22:46 - Duyarsız sürücü ambulansa yol vermedi22:40 - Yıldırım-İmamoğlu ortak yayınının tam metni22:35 - Düğün magandaları yolu kapatıp oyun oynadılar22:23 - Şehir canlı yayına kilitlendi sokaklar turistlere kaldı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam