Advertisement

Üniversiteli Sinem'in cesedinin bulunduğu bölgede ikinci arama

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 2,5 yıl önce kaybolan Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu 2'nci sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un cesedinin bulunduğu bölgede tekrar arama çalışması başlatıldı.

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Eklenme : 27 Şubat 2013 12:43
Üniversiteli Sinem'in cesedinin bulunduğu bölgede ikinci arama

Bursa'da 2.5 yıl önce kaybolan ve dün cesedi ormanlık bir alanda uçurumda bulunan üniversite öğrencisi Sinem Yurdanur'un bir süre önce intihar eden katil zanlısı Emrah K., katıldığı televizyon programında cinayeti inkar etmişti. Polisin yaptığı narkotik operasyonunda silahla canına kıyan Emrah K., Müge Anlı'nın programında Sinem'i görmediğini ve üzerine iftira atıldığını söylemişti.

Bursa'nın İnegöl ilçesinde 2,5 yıl önce ortadan kaybolan Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 2'nci sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur'un ceset parçaları, uçurumun dibinde battaniyeye sarılı halde bulundu. Dün cezaevinde cinayeti itiraf eden R.A., Sinem Yurdanur'u polis tarafından geçen yıl düzenlenen uyuşturucu operasyonunda intihar eden sevgilisi Emrah K.'nin öldürdüğünü, kendisinin de olay yerinde bulunduğunu ifade etti. R.A., Sinem'in rüyalarına girdiğini bu yüzden olayı itiraf ettiğini söyledi.

Ancak Emrah K., bir yıl önce katıldığı Müge Anlı'nın programında Sinem'i görmediğini ve kaybolduğundan haberinin olmadığını söylemişti. Rahat tavırlarıyla dikkat çeken Emrah K., iftira atıldığını iddia ederek kendisini şu ifadelerle savunmuştu:

"Ben bu yaşıma kadar böyle bir konuyla karşılaşmadım. Benim çevremde bir dünya kız arkadaşım var. Niye onların başına bir şey gelmiyor? Sevgilim de olsa kimsenin başına bir iş gelmez. Bazen hatalar yaptım ama bunun cezalarını da çektim. Bizi herkes İnegöl'de tanır. Bir arkadaşımın Sinem'le ilişkisinden bahsediliyor ancak bu arkadaşım ile Sinem hiçbir şekilde bir araya gelmediler. Benim Sinem'den başka bir kız arkadaşımla da ilişkim olduğunu iddia ediyorlar ancak bunların hepsi yalan. Üzerime iftira atıyorlar. Ben birilerinin canını yaktım, onlar da bizden intikam almak için bize hakaret ediyorlar.”

İnegöl'de çoğu insanın kendisinden korktuğu yönündeki iddiaları da yalanlayan Emrah K., bir zamanlar mahkemeye çıktığını ve aleyhine 13 kişinin şahitlik yaptığını söyledi. Emrah K., “Benden korksalar mahkemede şahitlik yaparlar mı? Allah'a şükür kendim de vicdanım da rahat. Kendime hiçbir şekilde sıkıntı yapmıyorum, bu olayda tek zararlı çıkan benim. Başlarda insanlar bana farklı gözle bakıyorlardı ancak Sinem'in günlüğü ortaya çıktıktan sonra Sinem'in kayıp olmasıyla benim bir alakam olmadığı görüldü. Bu olayla ilgili olan kişileri tanısaydım arkadaşım bile olsalar ele verirdim” demişti.

ÜNİVERSİTELİ SİNEM'İN CESEDİNİN BULUNDUĞU BÖLGEDE İKİNCİ ARAMA

Uludağ Üniversitesi İnegöl Meslek Yüksekokulu Elektrik Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi Sinem Yurdanur, 26 Temmuz 2010 tarihinde sınava girmek için İstanbul Çatalca'dan geldiği İnegöl'de ortadan kaybolmuş, tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Sinem Yurdanur en son İnegöl'e geldiği gün, Kültürpark'ta birçok suçtan kaydı bulunan sevgilisi Emrah K. ile görülmüş, olayla ilgili gözaltına alınan Emrah K., Sinem'in kaybolmasıyla hiçbir ilgisinin bulunmadığını söyleyince serbest bırakılmıştı. Emrah K., geçen yıl mart ayında uyuşturucu operasyonu kapsamında düzenlenen operasyonda gözaltına alınacağı sırada, Alanyurt'ta bir evde yanındaki tabanca ile göğsüne tek el ateş ederek hayatına son vermişti.

Sinem Yurdanur'un kaybolması olayını araştırmayı sürdüren İnegöl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 3 kişilik özel ekip, genç kızın intihar eden sevgilisi Emrah K.'nin yakın arkadaşı olan ve aynı operasyon kapsamında tutuklu bulunan R.A. ile cezaevi savcısından alınan izinle cezaevinde bir kez daha görüştü. "Vicdan azabına dayanamıyorum" cevabını veren R.A., Sinem'i Emrah K.'nin öldürdüğünü itiraf etti.

AYNI BÖLGEDE GENİŞ ÇAPLI ARAMA

Dün, R.A.'nın gösterdiği 39 metrelik uçurumda boynu kırılarak öldürülen Sinem'e ait kemik ve parçalar bulunmuştu. Bursa ve İnegöl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ekipleri, aynı bölgede bugün daha geniş çaplı araştırma yaptı. İstanbul Emniyet Müdürlüğünden getirilen 'Ceko' isimli Labrador cinsi ceset arama köpeğinin de katıldığı aramalara İnegöl Belediyesi'nden getirilen işçiler de kazma yüreklerle katıldı. İki savcının nezaretinde yapılan aramalarda, Sinem'e ait olduğu tahmin edilen yeni kemik ve eşya parçalarına rastlandı.

Üniversiteli Sinem'in kayıp olduğunu ilk İHA duyurmuştu. Kızından bir haftadır haber alamayan baba Tahsin Yurdanur, İHA'nın kapısını çalıp İnegöl Temsilcisi Salih Bakıcı'ya kayıp olayını anlatmış ve kızının bir an önce bulunması için yetkililere seslenmişti. İstanbul'da yaşayan ve kızlarının kaybolmasından sonra İnegöl'e gelen baba Tahsin Yurdanur, "Çok endişeliyim. Kızım bana her şeyi anlatırdı. Bizden ayrı yaşamasına rağmen gece dışarıda gezmezdi. Gün içerisinde sürekli telefonlaşırdık ancak bir haftadır kızıma ulaşamıyorum. Zorla alıkonulmuş olabilir. Çok endişeliyim. Kötü şeyler düşünmek istemiyorum ama Münevver'in başına gelenlerin kızımın başına gelmesinden korkuyorum" sözlerine yer vermişti.

Memurlar.Net'i Youtube'dan takip etmek için tıklayınız

Bu Habere Tepkiniz