1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sağlıkta eş ve sağlık durumu tayinleri yapılamıyor

Sağlık Bakanlığında birleştirme işlemlerinden dolayı sağlık ve eş durumu tayinleri dahi yapılamıyor
11 Ekim 2017 10:05
Yazdır
Sağlıkta eş ve sağlık durumu tayinleri yapılamıyor

Sağlık Bakanlığı bir süredir eş ve sağlık durumundan tayin taleplerini yapamıyor

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarında görev yapan sağlık hizmetleri ve yardımcı sağlık hizmetleri sınıfı personelinin atama ve yer değiştirmeleri, 2013 yılında yürürlüğe konulan Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmelik hükümlerine göre yürütülmektedir.

Yönetmeliğe göre sağlık ve eş durumu tayinlerinin dönemi bulunmamaktadır.

Ancak 25 Ağustos'ta yayımlanan 694 sayılı KHK ile Sağlık Bakanlığına bağlı kuruluşların tek çatı altında birleştirilmesi kapsamında, bir süredir sağlık ve eş durumu özrü atamaları yapılamamaktadır.

SAĞLIK KURULU 3 AYDIR TOPLANAMIYOR

Uzman doktorların sağlık özründen dolayı tayin talepleri Sağlık Kurulu toplanamadığı için yapılamıyor. Memurlar.net'e ulaşan doktorlar 3 aydır kurulun toplanamadığını, çocukları engelli ve kanser hastası olan ailelerin perişan olduğunu belirtiyor

Gerek memurlar.net'in 0532 540 0 590Whatsapp hattına yaazan gerekse de forum bölümünde sorunlarını dile getiren personel, bir an önce çözüm bulunmasını talep ediyor.

Sağlık Bakanlığı personelinin soruna dair değerlendirmelerini görmek için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 46
Bu haber 36,132 defa okundu. 24 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam