1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Zabıta memuru ile itfaiye eri kadrosuna naklen geçiş nasıl olacak?

Şartları taşıyan memurlar, itfaiye eri ve zabıta memuru kadrosuna geçiş yapabilir.
14 Kasım 2017 10:10
Yazdır
Zabıta memuru ile itfaiye eri kadrosuna naklen geçiş nasıl olacak?

14 Kasım 2017 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan iki yönetmelik ile itfaiye eri ve zabıta memuru kadrolarına nasıl geçiş yapılabileceği de düzenlendi.

Zabıta memurluğuna geçmek isteyen Devlet memurları hangi niteliklere haiz olmalı?

Diğer kamu kurum ve kuruluşları veya belediye hizmet birimlerinde asıl memur kadrosunda çalışanlardan, belediye zabıta memurluğuna geçmek isteyenler;

- 35 yaşını aşmamaları,

- En az lise veya dengi okul mezunu olmaları,

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

- Belediyenin yapacağı yazılı veya sözlü sınavda başarılı olması,

gerekmektedir.

İtfaiye eri kadrosuna geçmek isteyen Devlet memurları hangi niteliklere haiz olmalı?

Diğer kamu kurum ve kuruluşları veya belediye hizmet birimlerinde asıl memur kadrosunda çalışanlardan, itfaiye erliğine geçmek isteyenler;

- 30 yaşını aşmamaları,

- En az lise veya dengi okul mezunu olmaları,

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

- İtfaiye teşkilatının ihtiyacına göre belirlenen, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen sürücü belgesine sahip olmaları,

- Belediyenin yapacağı yazılı veya sözlü sınavda başarılı olması,

gerekmektedir.

Devlet memurlarının, zabıta memuru veya itfaiye eri kadrosuna başvurularda KPSS şartı aranmayacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 12 4
Bu haber 33,932 defa okundu. 21 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam