1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bakanlıktan Kapatılan DPB'nin işleri hakkında kurumlara genelge

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı kapatılan Devlet Personel Başkanlığına dair iş ve işlemlerin bu süreçten sonra nasıl yürütüleceğine dair tüm kurumlara genelge gönderdi.
27 Şubat 2020 10:05
Yazdır
Bakanlıktan Kapatılan DPB'nin işleri hakkında kurumlara genelge

Bilindiği üzere, yeni hükümet sistemiyle birlikte kaldırılan Devlet Personel Başkanlığına ait görevler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı altında yer alan Çalışma Genel Müdürlüğü uhdesine alındı.

Yeni süreçte Devlet Personel Başkanlığına ait birçok görevin nasıl yürüyeceğine dair Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kamu idarelerine genelge gönderildi.

Buna göre;

1- Mülga DPB'ye bağlı E-Uygulamalar modülü üzerinden yürütülen "Kadro-Pozisyon bildirimi, Açıktan Atama Bildirimi, Kamu Personel Alım İlanları, yıl içerisinde alım yapılması planlanan kontenjan bildirimi, disiplin cezası/görevine son verilen personelin bildirimi, OHAL bilgi sistemi, KPSS talepleri ve yerleştirme bildirimi, Yurtdışına eğitim/staj amaçlı gönderilen personel bilgi sistemi, geçici görevlendirme bildirimi, engelli memur alım talepleri ve yerleştirme bildirimi, sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençlerin istihdamına ilişkin bildirimler, şehit yakını, gazi, gazi yakını yerleştirme bildirimleri" önceki usulde olduğu Bakanlığa bağlı Kamu E-Uygulama üzerinden veri girişi yapılmaya devam edilecektir.

2- 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde mülga DPB'ye verilen görevler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yürütülecektir.

3- Kamu kurum ve kuruluşlarının personel alım ilanları Bakanlığın web sayfası üzerinden yayımlanmaya devam edecektir.

4- Kamu idarelerinin "Yetiştirilmek Amacıyla Yurtdışına Gönderilecek Devlet Memurları Hakkında Yönetmelik" çerçevesinde yurtdışına ve/veya Dışişleri Bakanlığınca bildirilen uluslararası kurum ve kuruluşlara göndermek istedikleri devlet memurlarına ilişkin önerileri Bakanlığa bildireceklerdir.

5- Kurumların görevde yükselme ve unvan değişikliği yönetmeliklerinin incelenmesi ve uygun görülmesine ilişkin görev ve yetkiler aynı Bakanlıkça yerine getirilmeye devam edecektir.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
03:13 - Evden soru cevaplayan gönüllü doktorlarımız!02:44 - Bakanlıktan, virüs ülkeye girmeden önce, çok başarılı proje!02:27 - Ücretli öğretmen ve usta öğretici kararı, Resmi Gazetede02:16 - Bir ilimizde, dışarı çıkana, çalışma belgesi sorulacak02:00 - Karaman'da 116 cezaevi personeli, yurda yerleştirildi01:54 - Araç Muayene İstasyonları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik01:51 - Piktes öğretmenleri zorunlu yıllık izne çıkarılacak01:51 - Erdoğan: Geçim derdi olan vatandaşlara destek olun01:47 - Konut Hesabı ve Devlet Katkısına Dair Yönetmelikte Değişiklik01:42 - Gökçek'ten Mansur Yavaş'a, 9 milyonluk müjde tepkisi
00:58 - Bakan Kurum'dan sokak hayvanları için çağrı00:25 - Kırıkkale'de bin 929 kişiye ev karantinası00:06 - 3 Nisan 2020'den önemli gündem başlıkları00:03 - Tokat'ta cezaevi personeli 14 gün süreyle izole ediliyor00:02 - Direksiyon eğitimi dersi uygulama sınavlarında sözleşmeli personel görev alabilir mi?23:49 - Ankara'da 3.8 büyüklüğünde deprem23:43 - Trabzon'a gelen herkese 14 gün karantina uygulanacak23:37 - Turkcell, 20 Milyon TL bağışladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Çalıştığınız kamu kurumunda, dönüşümlü veya uzaktan çalışmaya geçildi mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam