ÖSYM, öğretmenlerin boykot tehdidi için önlem aldı

İstedikleri ek ödeme zammını alamayan öğretmenlerin, LYS'de görev almama boykotunu tartıştıklarını belirtmiştik. ÖSYM, boykot ihtimali için tedbir aldı. ÖSYM, sınavı günü hastalanması muhtemel öğretmenlerin, durumu 48 saat öncesinden bildirmesi gerektiği yönünde karar aldı. Ancak bu hukuki bir karar değildir. Sadece ÖSYM'nin talebidir. Zira bir öğretmenin sınav günü hastalanacağını 48. saat öncesinden öngörmesi mümkün değildir.

Kaynak : Memurlar.Net
Haber Giriş : 04 Haziran 2012 12:32, Son Güncelleme : 27 Mart 2018 00:42

ÖSYM'NİN AÇIKLAMASI

2012-LYS'lerde Görev Alan/Görev Alacak Sınav Görevlilerinin Dikkatine

2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi'nin (2012-ÖSYS) ikinci aşaması olan Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) 16-17-23-24 Haziran 2012 tarihlerinde 81 il merkezi ile Lefkoşa'da yapılacaktır. Toplam 871.313 adayın gireceği sınavlar, 6.560 bina ve 95.158 salonda uygulanacaktır. LYS'lerde yaklaşık 286.000 sınav görevlisi görev alacaktır.

Bu sınavlarda görev alan/görev alacak sınav görevlilerinden görev aldıktan sonra sınav günü göreve gelmesine mani olacak bir sağlık sorunu oluşanların, sağlık raporlarını, görevli oldukları sınav gününden en az 48 saat öncesine kadar görev aldıkları sınav merkezindeki ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiliğine bir yazı ekinde ulaştırmaları gerekmektedir. Göreve gelemeyeceğini bildiren görevliler için yeni görevlendirmeler yapılacaktır. Bu nedenle, göreve gelemeyecek olanların mutlaka sınav gününden en az 48 saat önce Sınav Merkezi Yöneticiliğine mazeret belirtir bilgi ulaştırmaları gerekmektedir. Sınavların gerçekleşmesinde büyük emeği olan sınav görevlilerimizin, belirtilen sürede Sınav Merkezi Yöneticiliklerini bilgilendirmesi, sınavın güven ve huzur içinde, Merkezimizin ilke ve kurallarına uygun olarak tamamlanabilmesi için son derece önemlidir.

Sınav sisteminin en temel unsurlarından biri olan sınav görevlilerimizin, sınav günü göreve gelmeyen görevliler nedeniyle adayların bir mağduriyete uğramamaları için, bu konuda gösterecekleri özene teşekkür ederiz.

Tüm sınav görevlilerimize önemle duyurulur.

MEMURLAR.NET'İN AÇIKLAMASI

1- ÖSYM, görev alan kişilerden sınav günü göreve gelmesine mani bir hali oluşmuş olanların 48 saat önce durumu ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticiğine bir yazı ile bildirmesini istemiştir.

2- Bu yazı, ÖSYM'nin sadece bir bilgilendirmesi olarak değerlendirilmelidir. Zira, mevzuatımızda bu yönde bir düzenleme bulunmamaktadır.

3- Kişilerin sınav günü rahatsızlanacağını 48 saat öncesinden bildirmesi mümkün değildir.

Bu Habere Tepkiniz


Sonraki Haber