1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Polis memurları il emrine değil ilçe emrine atanmalı!

Polis memurlarının yer değiştirme işlemleri sırasında il emrine atanması ve ilçelerin bir kaç ay sonra belirlenmesi sorun oluşturuyor.
12 Ekim 2017 00:02
Yazdır
Polis memurları il emrine değil ilçe emrine atanmalı!

Her yıl 1 Mayıs ila 30 Haziran tarihleri arasında Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'ne göre polis memurlarının naklen atandığı iller ilan ediliyor.

Ancak, sonuçlar ilan edilmiş olsa da, polis memuru hemen gidip göreve başlayamıyor.

Ataması yapılan polislerin, bağlı olacakları ilde hangi ilçede çalışacakları, bulundukları ilden ilişikleri kesilip, mehil müddeti sonrasında başlama tebliğiyle birlikte öğreniliyor.

Genel atama döneminde ataması gerçekleşen personel için ilişik kesme tarihleri Genel Müdürlükçe belirlendiği için, ilandan sonra başlama tarihi 1 ila 2 ay arasında değişiyor.

Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi nüfusu yoğun olan illere atanan polisler düzen kurma konusunda sorun yaşıyorlar. Polis memurlarının çalışacakları ilçe veya şubeler ikametten uzak bir ilçeye veya birime verilmişse kişilerin maddi ve manevi zarara uğraması sonucu ortaya çıkıyor ve atama evrakı ilin mülki amiri tarafından imzalandığı için değişim şansı bulunmuyor.

Polis memurlarının bu konuda sorun yaşamaması adına mevzuat değişikliğine gidilmesi ve yönetmelikte belirtilmesi gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 6 64
Bu haber 38,734 defa okundu. 19 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam