1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İlk mezunlarıyla fark yaratan fakülte: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi

Mezun öğrencilerine mikrofonu uzatan AYBÜ İşletme Fakültesi, hem mezunlarının şu anda nerede olduğunu görme hem de mezunlarının gözüyle kendilerini değerlendirme fırsatı buldu.
06 Temmuz 2020 09:04
Yazdır
İlk mezunlarıyla fark yaratan fakülte: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi İşletme Fakültesi

İlk mezunlarını 2017 yılında veren AYBÜ İşletme Fakültesi'nin mezunları arasında şu anda yazılım mühendisliği yapan da var bir şirketin küresel satış müdürü de. Galatasaray Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan da var, Anadolu Üniversitesi'nde araştırma görevlisi olan da. Aynı zamanda Türk Hava Yolları'nda çalışıp Marmara Üniversitesi veya Dokuz Eylül Üniversitesi'nde yüksek lisans yapan da var.

Bu başarının arkasında yatan nedeni Türkiye'nin sayılı kadın dekanlarından biri olan Prof. Dr. Nilay Alüftekin Sakarya şu şekilde açıklıyor: "Biz İşletme Fakültesi olarak öğrencilerimize öncelikle bir vizyon ve stratejik bir perspektif kazandırmayı hedefledik. Bunun yanı sıra iyi bir İngilizce eğitim ile Dördüncü Sanayi devriminin gerektirdiği tüm becerileri kazanmaları için gerekli imkanları öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Sadece büyük düşünmelerinin yeterli olmayacağını, aynı zamanda iyi bir donanım elde ederek harekete geçmeleri gerektiğini öğrettik. Stajı zorunlu hale getirdik. Erasmus değişim programı aracılığıyla yurt dışında da staj imkanlarından faydalanmalarını sağladık. Böylece hem yurt dışı hem de iş tecrübesi elde etmeleri için emek harcadık. Uluslararası öğrenci sayımızın yaklaşık yüzde 13 civarında olduğu düşünülürse, uluslararası ortamı sınıflarımızda da sağlayarak yurt dışında yabancılık çekmeyecekleri bulunmaz bir fırsat yarattık. İşletme Fakültesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Küme Akademisi ve Rekabet Araştırmaları Merkezi (REKMER) aracılığıyla da öğrencilerimize girişimcilik sertifikaları verdik. REKMER'in youtube kanalı aracılığıyla girişimcilik eğitimi videolarımızı paylaşıyoruz. Z kuşağının dikkatini çekecek projelerle sosyal medyada çok aktif hareket ediyoruz. Öğrenci odağımızı hiçbir zaman kaybetmedik. Öğrencilerimiz dekan, dekan yardımcıları, bölüm başkanları, bölüm başkan yardımcıları, öğretim elemanları ve idari personelimize her zaman ulaşabilmekte ve taleplerini iletebilmektedir. Bizim bütün çabamız öğrencilerimizin mezuniyetleri sonrasında sahada fark yaratmalarıdır."

Bu başarının tesadüf olmadığını ifade eden Prof. Dr. Nilay Alüftekin Sakarya, AYBÜ rektörlüğünün stratejik plan ve kalite hedefleri doğrultusunda ve Sayın AYBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Aydınlı ile koordineli bir şekilde hareket ederek liyakate dayalı olarak öğretim üyelerini Fakülteye kazandırmaya çalıştıklarını belirtti.

Ankara'nın beşinci devlet üniversitesi olan AYBÜ'de % 100 İngilizce eğitim veren İşletme Fakültesi bünyesinde 60'ar kontenjanlı dört bölüm bulunmaktadır: İşletme, Uluslararası Ticaret ve işletmecilik, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bankacılık ve Finans. Dört bölümün de kontenjan doluluk oranı %100'dür. İşletme Fakültesi'nde 12 profesör, 8 doçent, 13 doktor öğretim üyesi, 2 öğretim görevlisi, 14 araştırma görevlisi görev yapmaktadır. İngilizce eğitim veren İşletme Fakültesi'nde toplam 1300 öğrencinin 406'sı bu yıl Hazırlık Okulunda okudu. 173 yabancı uyruklu öğrenciye sahip İşletme Fakültesi uluslararası bir devlet üniversitesi hedefiyle yola çıkan ve Devlet üniversiteleri arasında en fazla yabancı uyruklu öğrenci oranına sahip olan Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi'nin önemli bir temsilcisidir.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
13 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:39 - İletişim Başkanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği02:32 - 5 Ağustos 2020 tarihli atama kararnamesi yayımlandı01:35 - Bakan Selçuk: 2013'te 14 olan ŞÖNİM sayısı 2019'da 81'e ulaştı00:23 - Çelik: Cumhurbaşkanımız, Lübnan için her alanda insani desteğe hazır olduklarını belirtti00:05 - 5 Agustos 2020'den önemli gündem başlıkları00:01 - Memur, yaş haddini doldurmasına rağmen sehven çalıştırılırsa ne olur?
00:00 - Bu kampüste hayat var23:56 - Temmuzda en fazla ihracatı otomotiv endüstrisi yaptı23:52 - Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden Ümit Özdağ'a yanıt23:50 - Ünlü tiyatrocu Üstün Asutay hayatını kaybetti23:48 - Borsa liginin temmuzda tek kazandıranı Fenerbahçe oldu23:40 - Ankara İl Sağlık Müdürlüğü'nden iddialara ilişkin açıklama
23:37 - Temmuzda en çok yurt içi turların fiyatı arttı23:31 - Acil servisi birbirine kattı! 'Dikkat çekmek için yaptım' dedi23:26 - Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Lübnan'a taziye mesajı23:25 - 8 ilimizin bazı bölgelerinde karantina kararı22:59 - En iyi çay nasıl anlaşılır? Bu 4 kritere dikkat!
22:57 - 3 doktorun müdahalesine rağmen kurtarılamadı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam