1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Bu okulda öğrenciye dijital takip var

Tekirdağ Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne kurulan 'Akıllı Geçiş Sistemi' sayesinde artık veliler, öğrencisinin okula gidip gitmediğinden anında haberdar olacak.
12 Nisan 2013 12:06
+Aa- Yazdır
Bu okulda öğrenciye dijital takip var

Okulun giriş saatinde turnikeden geçmeyen öğrenci velisinin cep telefonuna sistem tarafından anında mesaj gönderilecek.

Tekirdağ Zübeyde Hanım Kız Teknik ve Meslek Lisesi'ne kurulan 'Akıllı Geçiş Sistemi' kentteki diğer eğitim kurumlarına da örnek teşkil ediyor.

Öğrencilerin okula giriş ve çıkışlarını denetim altına almak amacıyla kurulan sistem velileri de, cep telefonlarına gönderilen kısa mesajla anında bilgilendiriyor. Öğrenciler her sabah turnikeden akıllı kartlarını kullanarak okula girip, çıkış saatinde yine kartlarını okutarak okulu terk ediyor. Kurulan sistem hakkında bilgi veren Okul Müdürü Suat Durmaz, akıllı geçiş sisteminin, hem okul yönetimi, hem veliler açısından büyük fayda sağladığını söyledi. Okula giriş ve çıkışların istenilen düzeyde denetim altına alınamaması ve güvenlik açığı oluşturmasına çözüm olarak, velilerden de gelen yoğun istek üzerine bu sistemin kurulduğunu anlatan Durmaz, bu sayede okulun içinde ve bahçesinde güvenli bir yaşam alanı oluşturduklarını bildirdi.

Akıllı geçiş sistemi ile öğrenci devamsızlıklarının denetim altına alındığını ifade eden Durmaz, "Öğrencilerimizi dışarıdan gelebilecek denetimsiz tehlikelere karşı korumak, velilerimizin göz bebeği olan evlatlarıyla ilgili güven duygularını güçlendirmek, devamsızlıkların çözümünü kolaylaştırmak ve hızlandırmak, ailelerin çocuklarıyla ilgili daha hızlı bilgilendirmelerini sağlamak amacıyla kurduğumuz sistem velileri de fazlasıyla memnun etti" şeklinde konuştu.

Durmaz, sistemin işleyişi hakkında ise şu bilgileri verdi: "Her öğrenciye kendi kimlik bilgilerini taşıyan bir akıllı kart verildi. Öğrencilerimiz, akıllı kartını okula giriş ve çıkış sırasında; girişteki okuyucu terminale okutuyorlar. Öğrenci kartını kart okuyucuya okuttuğunda okula girişi ve giriş saati sistemde kayıt altına alınıyor. Öğrencilerimizin, sabah saat 08:20'den önce kartlarını okutarak okula giriş yapmalarına dikkat ediyoruz. Aksi takdirde sistem otomatik olarak öğrenciyi 'geç giriş yaptı' olarak kaydediyor ve velisine kısa mesaj göndererek haber veriyor. Dersi bitmeyen öğrenci, kartı okutsa dahi turnikeden geçiş yapamıyor."

Kurulan sistem sayesinde dijital ortamda toplanan verilerle, öğrencinin okula kaçta girdiği, kaçta çıktığı, o anda okulda olup olmadığı, hangi günler devamsızlık yaptığı, kaç gün kaldığı, devamsızlığı alışkanlık haline getirip getirmediği ve dersi bitmeden okuldan ayrılıp ayrılmadığı bilgileri istatistiki olarak hazırlanıyor.

İhlas Haber Ajansı
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
2 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
09:24 - Kredi kartı aidat ücretlerine de zam geldi09:21 - Müsilaj, 2 yıl önceki TÜBİTAK raporunda 'geliyorum' demiş09:11 - Cinsiyet değiştirmek istedi hayatını kaybetti09:09 - Bir asker 10 okul, bir MİT mensubu 10 asker kıymetinde09:06 - 135 bin liralık borcun 54 bini siliniyor09:05 - MEB'den okul öncesinde yaz eğitimlerine dair resmi yazı
08:59 - Tecavüzü taşa yazarak ihbar eden küçük kız ve ailesine koruma08:51 - AYM Raportörü HDP hakkındaki raporunu bugün sunacak08:43 - HDP binasına saldırıda ölen Poyraz annesinin yerine işe gelmiş08:37 - Evde çıkan yangın sonrası yapılan aramalarda bir kişinin cesedi bulundu08:35 - Balık tutmak için attığı oltasına martı takıldı08:25 - TÜSİAD: TL değerlensin, enflasyon düşsün, sonra faiz insin
08:23 - Türkiye'den Yunanistan'ın Müftü Ahmet Mete kararına tepki08:17 - İşte Marmara'yı kurtaracak sistem08:03 - Kıratına binip Demirel'in Isparta'daki mezarına gitti07:54 - 'Böcek istilası gibi afetlere maruz kalma ihtimalimiz söz konusu'07:51 - Türk bilim insanlarından koronayı saniyeler içinde tespit eden yapay zeka: E-burun
07:50 - 'Demre' derinlerdeki müsilajı araştıracak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam