1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

ÖSYM, IELTS davasını kaybetti

Avukat Mustafa Kemal Batur, IELTS davasının kazanıldığını açıkladı.
01 Eylül 2013 15:09
Yazdır
ÖSYM, IELTS davasını kaybetti

12 Ağustosta yayımladığımız haberde, IELTS'de yaşanan soruna değinmiştik.

Bilindiği üzere, ÖSYM IELTS sonuçlarında sınav sonuçlarının açıklanma tarihini esas alacağını, 23 Temmuz tarihinden önce yapmış ancak sonuçları bu tarihten sonra açıklanmış IELTS sınavlarında, 23 Temmuzdaki eşdeğerlik tablosununu esas alınacağını belirtmişti.

Bunun yanlış olduğunu belirtmiş ve dava açılması halinde ÖSYM'nin davayı kaybedeceğine dikkat çekmiştik.

Avukat Mustafa Kemal Batur, kendi web sitesi üzerinden "Ankara 13. İdare Mahkemesinden Abdulkadir B…t ve Kemal Özgür H…….u için açılan davalarımızdan idarenin savunmasına kadar “YÜRÜTMENİN DURDURULMASI KARARI” alınmıştır. Karar imzadan geçtikten sonra emsal teşkil edecek ve tüm müvekkillerimizin dosyasına sunulacaktır." açıklamasında bulunmuştur.

Buna göre, açılan ilk davada yürürlüğü durdurma kararı alınmış olup, ÖSYM'nin dava fazla dava masrafı ödememek için şimdiden bir karar almasında yarar bulunmaktadır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 5
21 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
3 HDP'li belediyeye kayyum atandı. Bu kararı;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam