1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yıllık izne esas hizmet süresinin hesabı nasıl yapılacak?

Devlet Personel Başkanlığı, statü ayrımı olmaksızın, kamu kurumlarında geçen tüm hizmet sürelerinin yıllık izne esas hizmet süresinin tespitinde dikkate alınması gerektiğine karar verdi.
19 Aralık 2016 14:06
Yazdır
Yıllık izne esas hizmet süresinin hesabı nasıl yapılacak?

Devlet Personel Başkanlığı, Milli Eğitim Bakanlığının sorusunu cevapladı. DPB'den verilen cevapta, vekil, görevlendirme veya işçi statüsü fark etmeksizin, kamu kurumlarında geçen tüm hizmet sürelerinin yıllık izne esas sürenin tespitinde dikkate alınması gerektiğini belirtti.

Bilindiği üzere, memurlara, hizmet süresi 1 ila 10 yıl arasında olanlara 20 gün, 10 yıldan fazla olanlara ise 30 gün süreyle yıllık izin verilmektedir. Uygulamada "hizmet süresi" tanımına, memurluk hizmetlerinin yanı sıra nelerin dahil edileceği konusunda sorunlar yaşanmaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı, söz konusu görüşünü Maliye Bakanlığının çıkardığı, 154 Seri Nolu Tebliğe dayandırdı. 154 Seri Nolu Tebliğ için Tıklayınız.

İŞTE DEVLET PERSONEL BAŞKANLIĞININ GÖRÜŞÜ

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 5 22
Bu haber 102,186 defa okundu. 8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam