1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

600 kamu personeli İstanbul Valisine kırgın!

Pandemi yasaklarının uygulandığı dönemde, 112 vefa destek personeli olarak çalışan kamu personeli, bazı kişilere teşekkür belgesi verilirken bazılarına belge verilmemesinden dolayı İstanbul Valisine kırgın olduklarını belirttiler.
30 Eylül 2020 14:41
+Aa- Yazdır
600 kamu personeli İstanbul Valisine kırgın!

Pandemi'den dolayı sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı dönemde, İstanbul Valiliğinin talebi üzerine, başta Milli Eğitim Bakanlığından olmak üzere yüzlerce personel 112 vefa destek ekiplerinde görevlendirildi.

Vefa Destek ekiplerinde görevlendirilen kimi personel telefon başında talep aldı, kimi personel ihtiyaçları tedarik ettik kimileri de evlere gidip ihtiyaçları teslim etti.

Ancak, ihtiyaçları evlere teslim edenlere kaymakamlıkça Teşekkür Belgesi verilirken, telefon başında saat 09:00'dan akşam 21:00'e kadar kayıt alan kamu personeli ise görmezden gelindi.

Memurlar.net olarak görüştüğümüz bir kamu personeli İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'ya sitemlerini şu şekilde iletti:

"Bizler günün 12 saati sabah dokuzdan akşam dokuza kadar günde ortalama 350 400 kişiyle görüşerek bunların taleplerini tek tek bilgisayara kaydederek çalıştık ve bu çalıştığımız dönemin bir kısmında da Ramazan'da ağzımız kurudu telefonlara cevap vermekten, ama yine de çalıştık. Gönüllülüğümüzü yerine getirdik ancak tamamen gönüllü yapılan bu işlerin arasında Vali Bey'in bütün gönülleri kırarak bu kadar haksızlık yapması hiçbir kriter belirlemeden bu şekilde ayrımcılık yapması İstanbul valiliğine yakışmadı. Hiç birimize belge vermeseydi sorun olmazdı ama sırf belge verdik diyebilmek için arada üçbeş kişiyi seçip belge verip büyük bir kısmı dışarda bırakmak haksızlık. Biz belge istemiyoruz, biz aramızda ayrımcılık yapılmamasını istiyoruz. Bu şekilde talebimizi de iletmiş olmamıza rağmen İstanbul valiliği yine belge verirken resim çekilebilmek için üçbeş kişiye belge verip fotoğraflandırdılar sanki tüm vefa destek ekibine belge verilmiş teşekkür edilmiş gibi de bir hava yarattılar"

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
26 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:40 - Fransa cumhurbaşkani macron'un islam karşiti açiklamalarina dair karar02:36 - Türk Silahlı Kuvvetleri İç Hizmet Yönetmeliğinde Değişiklik02:33 - Denizlerde Faaliyet Gösteren Balık Çiftliklerinin Çevresel Yönetimi Yönetmeliği02:31 - İstanbul'da PKK operasyonu: Gözaltılar var01:15 - Kılıçdaroğlu, Osman Kavala, Ahmet Altan, Selahattin Demirtaş'ı sordu Adalet Bakanı cevap verdi01:06 - Gıda, tarım ve orman alanında yeni düzenlemeler: Meclis'te kabul edildi
00:40 - Fahrettin Altun'dan Charlie Hebdo dergisine kınama:00:24 - Kalın: Kişi haklarına saldırı ifade özgürlüğü değildir00:05 - 51 gündür yoğun bakımda olan Muhittin Böcek'in sağlık durumu hakkında yeni açıklama00:02 - 28 Ekim 2020'den önemli gündem başlıkları00:01 - Bekçilerin, sevk ve idare amirleri değişti00:01 - Sakarya'da, poliklinik muayeneleri durduruldu, ameliyatlar iptal edildi!
00:00 - Senin desteğin oldukça her ev okul23:58 - Peş peşe 2 dizi ekrandan çekiliyor!23:56 - İnternette yasa dışı tütün satışı tavan yaptı23:54 - Vestel, White Knight ve Hostess markalarını satın aldı23:45 - Sertap Erener isyan etti: Utanıyorum insan olmaktan
23:33 - 'Damadın İHA'ları diyen Tele 1'e Selçuk Bayraktar'dan yanıt
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki öneriyi;
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam