Yeni yılda trafik sigortası ne kadar olacak?
 
Tamamlayıcı Sağlık Sigortasında %25'e varan indirim fırsatı
 
'Yardım parasıyla tatil' suçlamasına Valilik ne dedi?
 
2019 EKPSS tercihleri 11 Aralık'ta başlıyor
 
'Bu yanlış da Bağdat'tan döner'
 
Okul koridorunda silahlı öğrenci böyle yakalandı Video
 
İnanılmaz olay! Öldükten 6,5 saat sonra dirildi Foto Galeri
 
Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

2012 KPSS'ye yönelik şuana kadarki en ciddi iddia, Savcılığı bekliyor

Daha önce de belirttiğimiz üzere şu ana kadar sınav öncesinde soru kitapçıklarının sızdığına yönelik hiçbir belge bulunmamaktadır. Ancak, soru kitapçıklarının bir örneğinin (veya fotokopisinin) sınav esnasında veya sınavdan sonra dışarı sızdırılmasının yaşandığı görülmektedir. Aksi halde bir yayınevinin veya bir haber ajansının soruları tıpa tıp yayınlaması mümkün olmaz. Devamı için başlığa tıklayınız.
10 Temmuz 2012 13:22
Yazdır

* Twitter'daki yayımın sınav öncesinde olduğuna dair iddilarının doğru olmadığına yönelik değerlendirme için tıklayınız.
* Bir yayınevinin yayınladığı 57 soruya ait bir değerlendirme yazısı için tıklayınız.

İKİ CİDDİ İDDİA BİR AN ÖNCE SAVCILIKÇA İNCELENMEYİ BEKLİYOR

Ancak şu ana değin iki ciddi iddia bulunmaktadır. İddialardan birisi Dicle Haber Ajansına konuşan, sınavdan önce şunu şunu duydum şeklindeki açıklamalardır. Bu kişinin kim olduğu gazetede yer almamaktadır. Gazetenin veya konuşulan kişinin de uydurması olabilir, doğru da olabilir. Savcılık bir an önce bu adayın ifadesini almalıdır.

İkinci iddia ise memurlar.net forumunda yayımlanmıştır. http://f1207.hizliresim.com/z/9/9km7w.png adresinden bakılabilir. Savcılık bir an önce bu kişilerin IP ve saat bilgisini memurlar.net'ten alıp, Emniyet aracılığıyla bu adayın bilgisine başvurmalıdır.

1 MİLYON ADAYIN ÖNÜNE SORU KİTAPÇIĞI KONDUKTAN SONRA, SINAV ÖNCESİ GİBİ KOZMİK KORUMA BEKLENMESİ UYGUN DEĞİL

Bunun dışındaki diğer iddialar sınav başladıktan sonraya ilişkindir. Sınav kitapçıkları 1 milyon adayın önüne konulduktan sonra kimse sınav sorularının bir örneğinin alınmayacağını iddia etmemelidir. Bu bağlamda, ÖSYM'nin bu konudaki yaklaşımı doğru değildir. Okullarımızın ve sınav yapılan salonların, ÖSYM soru hazırlama merkezi gibi korunması beklentisi uygun değildir. Sınav öncesi korumanın ne kadar hassas yürütüldüğü ÖSYM Başkanı tarafından şu şekilde açıklanmıştı: ?Soruların hazırlanması aşamasında, çalışma ortamında dış dünyayla iletişimin engellenmesi, ilgili personel haricinde hiç kimsenin soru hazırlama ve baskı aşamalarının yapıldığı alanlara kabul edilmemesi, ilgili yerlerde çalışan personelin dahi yanlarında cep telefonu, taşınabilir bellek, taşınabilir bilgisayar gibi her türlü elektronik cihazla birimlere girişinin engellenmesi gibi bir takım güvenlik önlemleri alınmıştır.Basım işlemi başlamadan önce matbaada, emniyet görevlileri tarafından teknik cihazlarla gerekli arama ve kontroller yapılır. Sinyal kesici cihazlarla bina dışının içeri ile bağlantısı kesilir.Baskı sürecinde matbaa içerisinde; telefon, telsiz, faks, fotoğraf makinesi ve her türlü iletişim sağlayan araçların bulundurulmasına izin verilmediğini belirten Demir, matbaa içerisinde basım süresince matbaa personeli dışında ÖSYM temsilcilerinin de görev yaptığını kaydetti.Demir, bu personelin baskı öncesi matbaaya girerken üstleri aranarak içeri alındığını ve sınav günü sınav bitimine kadar bina dışına çıkamadıklarını anlattı

Anlatılan bu kozmik korumanın sınav sorularının 1 milyon adayın önünne konulması sonrasında sağlanması zordur.

SINAV SONUÇLARI HERŞEYİ DAHA NET ORTAYA ÇIKARACAKTIR

Sınav sonuçları açıklandıktan sonra geçmiş yıllara göre full 120 net veya 119 net çıkaran aday sayısında bariz bir sapma var ise, hiçbir belge ortaya çıkarılamamış olsa dahi sınav güvenliğinin sağlanamadığını gösterecektir. Ancak o vakte kadar, sınav esnasındaki veya sınav sonrasındaki sızmalara yönelik olarak hemen "Kopya çekildi" demek doğru değildir.

KAMU YARARI DOĞRULTUSUNDA YAYIN YAPIYORUZ

Bazı ziyaretçilerimiz, kopya iddialarının zayıflığına yönelik haberlerimizi uygun görmemekte ve kendilerinin tarafını tutmamızı istemektedir. Şunu hatırlamak istiyoruz: Memurlar.net olarak adayların her türlü istek ve önerilerini ayrıntılı olarak inceliyoruz. Ancak kamuya olan güvenin mesnetsiz ve boş yere zedelenmesine aracı olmayız. Ortada bir delil veya belge olması durumda ise sorumluların görevden alınması için her türlü haberciliği yapacağımızın da bilinmesini isteriz.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
480 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
14:57 - Yeni yılda trafik sigortası ne kadar olacak?14:49 - Ceren'in katili, 2 polisi polis aracında bıçaklamış14:41 - Şişli'de beton mikseri dehşeti: 1 ölü, 1 ağır yaralı14:30 - Türkiye, Kenya'daki terör saldırısını şiddetle kınadı14:27 - Muş Ovası'nın kuşları Halil İbrahim öğretmenin objektifinden yansıyor14:21 - Eski milli halterci öğretmen, okulunda yeni yıldızlar yetiştiriyor14:16 - 120 bin dolara satılan 'sanat eseri'ndeki muzu yedi14:01 - 'Yardım parasıyla tatil' suçlamasına Valilik ne dedi?13:56 - Darbecilerin mesaj trafiği 'Haberimiz yok' yalanını çürüttü13:51 - Darbe girişiminin failleri cezasız kalmadı
13:40 - 2019 EKPSS tercihleri 11 Aralık'ta başlıyor13:25 - Sevgilisini tüfekle yaralayan sanığa önce hapis cezası sonra tahliye13:13 - TSK, Ceren'i katleden cani için 14 yıl önce teşhisi koymuş13:04 - FETÖ'nün 'gaybubet evleri'ne operasyonda 6 zanlı yakalandı13:00 - İmamoğlu'ndan, seçim kampanyasında yer alan gazetecilere yeni görev12:49 - 'Bu yanlış da Bağdat'tan döner'12:45 - Hamile kadını Yalova'dan 666 km uzağa sürgün etti12:35 - MSB: Tel Abyad kırsalına elektrik verilmesi sağlandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetini destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam