1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Aydın MEM'in cevabı

28 Ocak 2016 00:08
+Aa- Yazdır
Aydın MEM'in cevabı

Aydın il milli eğitim müdürlüğü memurlar.net'te yer alan haber için bir açıklama yaptı.

Açıklamaya aşağıda yer veriyoruz.

Ancak açıklamanın daha ilk paragrafı Vali beyi savunmakla başlamaktadır. Oysaki haberimizin öznesi Vali bey değildir.

Aşağıdaki açıklamadan da görüleceği üzere, il milli eğitim müdürü, ilçe insan hakları kurulunun mobbing kararı olduğunu doğrulamaktadır. İlçe İnsan Hakları Kurulu, Ahmet öğretmene mobbing uygulandığını oybirliğiyle karara bağlamıştı. İl Milli Eğitim Müdürü, karara itiraz edildiğini belirtmektedir ki, eşi Eğitim Bir Sen ilçe başkanı olan taşra bir kentte, itiraz sonrasında mobbing kararının kaldırılması halinde bu çok büyük bir süpriz olmayacaktır.

Ayrıca yine il milli eğitim müdürü Pervin hanım, Ahmet öğretmenin yılın öğretmeni olmadığını sadece 24 Kasım'da ili temsilen Ankara'ya gönderildiğini belirterek Ahmet öğretmene yine mobbing uygulamaktadır. Oysaki 24 Kasım'da ili temsilen seçilmek dahi önemli bir değer değil midir? Okul müdürünü savunacağız diye, öğretmenin değerini azaltmak zorunda mıyız? Ki zaten, Ahmet öğretmene verilen ödüller, teşekkürler, takdirleri ise saymıyoruz bile.

Bir diğer husus da şudur, ilçe insan hakları kurulunun okulda 5 gün boyunca yaptığı denetimde, çoğu personel okul yöneticisinden şikayetçi olmuştur ve Ahmet öğretmene mobbing uygulandığını belirtmiştir. Aydın il milli eğitim müdürü mobbing dosyasına bakarsa bunu görebilecektir.

Haberimize konu okulda sorun yaşanmaktadır ve bu sorun şuan başarılı bir öğretmenin yaşam enerjisini tüketmektedir. İl Milli Eğitim müdürünün sendikal veya bürokratik baskıları göğüsleyerek konuya yaklaşması gerekirken Vali beyi ve okul müdürü savunması uygun değildir. Öncelikle haberin öznesi Vali bey değildir.

İŞTE O AÇIKLAMA

Aydın Valisi Sayın Erol AYYILDIZ, Aydın'ın eğitimine büyük destek veren, eğitimin niteliğinin artmasında liderlik eden çok değerli bir Vali olup, Sayın Valimizle çalışmanın onurunu taşıyoruz.

Adı geçen öğretmen Ahmet YAVUZ, iddia edildiği gibi yılın öğretmeni olmayıp, 2013 yılında 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle ilimizi temsilen Ankara'ya gönderilmiştir.. S.U., başarılı bir okul müdürü olarak görev yapmaktadır. Okul Müdürü S.U., mobbing baskı uyguladığı iddiaları hakkında, İlçe İnsan Hakları Kurulu'na itirazda bulunmuş olup, itirazın sonucu beklenmektedir.

Okul müdürü ile öğretmen arasında karşılıklı suçlamalar ve iddialar mevcut olup, konu ile ilgili olarak Maarif Müfettişleri tarafından inceleme ve soruşturma başlatılmıştır.

Konu, Aydın Valiliğimiz ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından dikkatle takip edilmektedir.

Aydın Milli Eğitim Müdürü
Pervin TÖRE

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 11 190
69 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
02:41 - Koronalı genç kadından ilginç ceza tepkisi: İsterseniz 10 bin lira yazın01:20 - Resmi Gazete'de yayımlandı: 3 ay ertelendi00:39 - Küçük esnafa vergi muafiyeti geliyor00:07 - Diyanet İşleri Başkanlığına Erbaş'ın yeniden atanması kararı Resmi Gazete'de00:01 - Aynı işi yapmak aynı miktarda emekli aylığı alınacağı anlamına gelir mi?00:01 - 17 Eylül 2021'den önemli gündem başlıkları
00:00 - Gezdikçe kazan, kazandıkça gez23:58 - Fenerbahçe, 3 puan fırsatını tepti!23:48 - Trafik cezasında 'tebligat' ayarı23:46 - 'Barbaroslar Akdeniz'in Kılıcı' TRT 1'de izleyiciyle buluştu23:32 - AK Partili üye ile İYİ Partili Yıldız arasında 'CS GO' tartışması23:27 - 'Kürdistan' logolu şapka üretimi yapan fabrikaya baskın
23:10 - KGM personeli: Maskelerini araçlardan dışarı atmasınlar23:08 - Dalyan sazlıkları misafirlerini ağırlamaya devam ediyor23:05 - TTK Başkanı: Neyi koruyacağımızı şaşırmış durumdayız23:03 - Türkiye'nin yeni zırhlı aracı Altuğ 8x8 göreve hazırlanıyor22:50 - Ali Yalçın: Bu toplu sözleşmede 21 yeni kazanım var
22:41 - TRT Müzik eski Kanal Koordinatörü hayatını kaybetti
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam