1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Yusuf Tekin hakkında önemli karar... Devletin gücünü, kendi keyfi istekleri için kullandı

2016 yılında memurlar.net'in Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda keyfi bir şekilde yasaklanması işlemiyle ilgili olarak, dönemin Müsteşarı Yusuf Tekin hakkında etik ilkeleri ihlal ettiğine karar verildi.
10 Eylül 2019 11:00
Yazdır
Yusuf Tekin hakkında önemli karar... Devletin gücünü, kendi keyfi istekleri için kullandı

Memurlar.net, 2016 yılında, dönemin Müsteşarı Yusuf Tekin'in resmini kullanarak, "Öğretmen alım kılavuzu neden yayınlanmadı?" sorusunu manşetine taşıdığı için, Yusuf Tekin'in talimatı üzerine, Bakanlığa bağlı 55 bin okulda yasaklanmıştı.

Memurlar.net tarafından, erişimin sağlanmasına yönelik şifahi tüm talepler de reddedilmişti.

Memurlar.net, bu süre zarfında hem ziyaretçi sayısı hem de reklam gelir kaybına uğradı.

Memurlar.net'in okullardan yasaklanması üzerine, 2017 yılında, önce Kamu Denetçiliği Kurumuna sonra da Kamu Görevlileri Etik Kuruluna başvurduk. Kamu Denetçiliği Kurumu, MEB'den aldığı savunma sonrasında, memurlar.net'e okullardan erişimin sağlanması yönünde tavsiye kararı aldı ve memurlar.net'e erişim sağlandı.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu, memurlar.net'e erişimin sağlanması sonrasında, Kurula memurlar.net tarafından yapılan başvurunun geri çekilip çekilmeyeceğini sordu. Memurlar.net tarafından, başvurunun geri çekilmeyeceği, Kurula bildirdi. Ancak Kurul, yaptığı incelemede, oy çokluğuyla etik ilkelerin ihlal edilmediğine karar verdi.

Memurlar.net tarafından, bu kez de, Kamu Görevlileri Etik Kurulu kararının hakka ve hukuka uygun olmadığı gerekçesiyle, idari yargıda dava açıldı. İdare Mahkemesi, 2019 yılında oybirliğiyle, memurlar.net'e okullardan getirilen yasağın, etik ilkeleri ihlal ettiğine ve Kamu Görevlileri Etik Kurulu kararının iptaline karar vermiştir.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu da, idare mahkemesi kararı sonrasında, eski kararını iptal ederek, Yusuf Tekin'in, memurlar.net'i gerekçesiz bir şekilde yasaklayarak, etik ilkeleri ihlal ettiğine karar vermiştir.

Bu karar, dönemin müsteşarı ve şuan bir üniversitede Rektör olan Yusuf Tekin'in, devletin kendisine verdiği yetkileri kendi kişisel istek ve talepleri için kullandığını göstermektedir.

Yusuf Tekin hakkında, uğradığımız büyük maddi zarara rağmen, şuana kadar maddi bir tazminat davası açmadık. Onun maaşından, memurlar.net'e gelecek bir tazminat parasını dahi istemiyoruz. Ama devletin yetkisini kullanış şekli bağlamında, ahirette iki elimiz yakasındadır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
37 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
11:44 - 'Şortlu polis mi olur deyip inanmıyorlar'11:40 - MEB 'LGS 2020' yerleştirme çalışmalarına başladı11:34 - Çiftçilere 200 milyon metrekare Hazine arazisi kiraya verilecek11:32 - 141 bini aşkın adayın katıldığı ALES başladı11:27 - Darbeciler cephaneliğin kapısını spiral makinesi ve balyozla kırmış11:18 - İYİ Parti kurultay çalışmalarına hız verdi11:16 - 'Faiz indiriminin otomotiv satışlarına pozitif etkisi olacak'11:12 - Ülke genelinde havalar ısınıyor11:11 - TOKİ'nin ikinci indirim kampanyası yarın başlıyor11:08 - Komiser yardımcısı alımı için başvuruda son günler
11:04 - Terörden temizlendi, bal üretim merkezi oldu10:54 - Hakkari'de kiralar memurların tutamayacağı düzeye yükseldi10:50 - Doğu'da 4 ilde sağanak bekleniyor10:39 - Üniversite atık suyu arıtıp yeniden kullanıyor10:35 - Gelin adayı düğün gününü nezarette geçirdi10:32 - İHA'lar buldu, savaş uçakları 5 teröristi etkisiz hale getirdi10:25 - KOSGEB, KOBİ'lerin karnesini çıkardı10:21 - Kadın esnaf her gün bu yeminle dükkanlarını açıyor
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam