1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kişiye özel ilanı iptal etti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kişiye özel öğretim görevlisi ilanını iptal ederken, araştırma görevlisi kadrosu özel şartında da düzeltme yaptı.
22 Eylül 2019 00:04
Yazdır
Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kişiye özel ilanı iptal etti

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından 12 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete'de 6 Öğretim Görevlisi ve 1 Araştırma Görevlisi kadrosu ilan edildi.

Söz konusu ilanda yer alan İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda; "MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ LİSANS MEZUNU OLUP FELSEFE VE DİN BİLİMLERİ ALANINDA TEZLİ YÜKSEKLİSANS YAPMIŞ OLMAK" şartı aranmıştı.

Her ne kadar Türk Din Musikisi alanı farklı disiplinlerde lisans eğitimini görmüş adayların istihdam edilebileceği bir alan olarak değerlendirilse bile, başvuracak adaylarda yüksek lisans şartı olarak sadece Felsefe ve Din Bilimleri alanında Tezli Yüksek Lisans şartı aranması ilgili mevzuata uygun değildi!

Çünkü, İlahiyat Fakültelerinde; Temel İslam Bilimleri Bölümü, Felsefe ve Din Bilimleri ile İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü olmak üzere 3 (üç) bölüm yer almakta olup, kadronun ilan edildiği Türk Din Musikisi Anabilim Dalı İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü altında yer almaktadır.

Dolayısıyla yüksek lisansını bu alanda tamamlamış adaylara başvuru imkanı verilmeden, lisans eğitimini Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünde almış, daha sonra ise Felsefe ve Din Bilimleri alanında tezli yüksek lisansını yapmış "BELİRLİ BİR ADAYA" kadro açılması açık bir hataydı.

Bu kapsamda, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi kişiye özel olduğu açık olan ilanını 21 Eylül 2019 tarihli Resmi Gazete'de yayımladığı düzeltme ilanı ile tamamen iptal etti.

Ayrıca, Peyzaj Mimarlığı Lisans mezunu adaylara başvuru imkanı tanımayan Araştırma Görevlisi kadrosunda da düzeltme yoluna gidilerek ilan şartı; "PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜ VEYA İÇ MİMARLIK VE ÇEVRE TASARIMI ALANINDA LİSANS MEZUNU OLMAK VE PEYZAJ MİMARLIĞI ALANINDA TEZLİ YÜKSEK LİSANS YAPIYOR OLMAK." şeklinde değiştirildi.

İŞTE DÜZELTME İLANI

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
5 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
08:00 - Bütçe açığına BES formülü07:49 - İYİ Parti: Amerika istediğini aldı07:47 - CHP'den ilk tepki: Türkiye için olumlu ancak iyi takip etmek lazım07:43 - 'PYD/YPG, ABD'nin dostu değil'07:30 - Cinnet getiren baba kendini, eşini ve kızını benzin dökerek yaktı07:05 - Avrupa mülteci göçü nedeniyle panikte06:40 - Milletçe başardığımız büyük zafer06:30 - Hava sıcaklığı bazı bölgelerde azalmaya başladı - Haritalı06:10 - 100 km'lik ilk cephe hattı tamam05:50 - AB'den Türkiye kararları
04:30 - Elindeki silahla 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafiği durdurdu04:28 - Oktay: Liderimizin kararlı duruşuyla Türkiye kazandı01:42 - Nükleer Düzenleme Uzmanlığı Yönetmeliği01:41 - Mevzuat Çalışma Komisyonları Hakkında Yönetmelik01:35 - Devlet Arşiv Hizmetleri Hakkında Yönetmelik01:26 - Adalet Bakanı Gül: Diplomatik başarıyı hazmedemiyorlar01:22 - 18 Ekim 2019 tarihli atama kararları yayımlandı01:13 - Cumhurbaşkanlığı Kararnemesiyle yeni bir 'üst kurul' kuruldu
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
'Barış Pınarı Harekatı'nı destekliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam