1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mühendislik bitiren teknikerin yan ödemesi

Bir Mühendislik bölümünü bitiren teknikerin yan ödemesi ne kadardır? Hizmet süresinin 5 yıldan az veya çok olması yan ödeme miktarını değiştirir mi?
09 Ekim 2019 00:05
Yazdır
Mühendislik bitiren teknikerin yan ödemesi

Merhaba, Tekniker kadrosunda olup da (5 yıldan fazla çalışmaktayım) Mühendislik bitirmem durumunda yan ödeme göstergesi ne olur.

17/04/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararının 4 üncü maddesinin e fıkrasında 'Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez.' hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı gereği, teknik hizmetleri sınıfında "Tekniker" kadrosunda iken, mesleki bir üst öğrenim olarak kabul edilen Mühendislik bölümünü bitirmiş olmanızdan dolayı, yan ödeme kararnamesinin I Sayılı Cetvelin (İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı) B-Teknik Hizmetler bölümünün 2 inci sırasında yer alan " En az dört yıllık yükseköğrenim görmüş yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar ve şehir plancılarına kendi ihtisas dallarında;

a) ) 5 yıla kadar hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı 800 + temininde güçlük zammı 975,

b) 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı 800 + temininde güçlük zammı 1400" olarak yararlanmaktadırlar.

Tekniker unvanında iken mesleki üst öğrenimi olan mühendislik bölümünü bitirmeniz den dolayı yan ödeme zammınız 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı 800 + temininde güçlük zammı 1400 = 2200 puan olarak faydalanabilirsiniz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
19 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
22:54 - Bakan Çavuşoğlu AA Editör Masası'na konuk olacak22:50 - Kronik öksürüğü olanlara 'gece beslenmesi' uyarısı22:43 - 'Çocuklarınıza göstereceğiniz sevgi uykudan daha yararlı'22:37 - 'Günlük mutsuzluklar depresyon sanılıyor'22:31 - 120 saatin ardından Erdoğan'dan flaş açıklamalar22:26 - Liseden kimya sektörüne üretim katkısı22:20 - Türkiye'nin teröristlere çekilmesi için tanıdığı süre doldu22:14 - Şehit Altunok'un naaşı Kayseri'ye getirildi22:09 - Trump'ı petrol yatakları haritası ile ikna etmişler22:04 - '100 binin üzerinde vatandaşımıza iş imkanı oluşturduk'
22:00 - 'Sözleşmeli öğretmenlerin aile bütünlükleri sağlanmalı'21:54 - 'Okul için uygun değildir' raporu verildi, öğrenciler tedirgin21:49 - Jandarma'dan ters kelepçe iddiasına yalanlama21:44 - Bakan Kasapoğlu, sosyal medyadan gençlere seslendi21:39 - Anlaşma sonrası ABD doları, TL karşısında değer kaybetti21:36 - Avcılar'da müftülük lojmanı ve bir bina mühürlendi21:30 - Cumhurbaşkanı Erdoğan Rusya'dan ayrıldı21:26 - Bakan Varank açıkladı: Türkiye'de bir ilk olacak
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Türkiye ile ABD arasında yapılan anlaşmayı nasıl buluyorsunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam