1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Atanan 1000 öğretmen güvenlik soruşturmalarını bekliyor

9 Ağustos'ta ataması yapılan öğretmenler, MEB'in güvenlik soruşturmalarını tamamlamasını bekliyor.
06 Aralık 2019 13:06
Yazdır
Atanan 1000 öğretmen güvenlik soruşturmalarını bekliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, 9 Ağustos'ta 20 bin öğretmen ataması yapmıştı.

Güvenlik soruşturmasındaki detaylardan dolayı 1000'e yakın öğretmenin dosyası Bakanlık merkezin görüşünü bekliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 15 Kasım'da TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığı açıklamada, bin civarındaki öğretmenin güvenlik soruşturmalarının bir iki hafta içinde sonuçlandırılacağını belirtmişti. Bakan Selçuk konuya ilişkin, tam olarak "En geç iki hafta içinde bitirmeyi planlıyoruz" demişti.

İki haftalık süre doldu ama güvenlik soruşturmaları dosyası hala bitirilemedi. Bakanlık bürokratlarının Bakan Ziya Selçuk'un açıklamalarına gölge düşürmemesi gerekmektedir.

Diğer taraftan, atanan öğretmenler, Anayasa Mahkemesi kararından dolayı, kendi dosyalarının ne zaman görüşüleceğinin belirsiz hale geldiğini düşünmektedir. Ancak bu değerlendirme doğru değildir. Kamu kurumları şuan için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yönetmeliğinde yer alan hükme binanen güvenlik soruşturmalarını yürütmeye devam etmektedir. Bu konudaki detaylı haber için tıklayınız.

Bu bağlamda, Milli Eğitim Bakanlığının, göreve başlamak isteyen öğretmenleri daha fazla mağdur etmeden, sorunu çözmesi gerekmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
CHP'li belediyelerin, Cemevlerine ibadethane statüsü veren uygulamalarını;
Bu ankete daha önce oy kullandınız.
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam