1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Memuriyet mahalli dışından alınan sağlık raporları geçerli midir?

Ankara'da ikamet ediyor ama Kırıkkale'de çalışıyorsunuz. Hastalanmanız halinde Ankara'dan alacağınız bir sağlık raporu geçerli olur mu? Bu konuyu ilk olarak soru-cevap bölümümüzde ele almış, ve yönetmelikteki acil ayrıntısına dikkat çekmiştik. Ele aldığımız bu konuya ilişkin olarak MEB, Devlet Personel Başkanlığına resmi görüş sordu. DPB'nin görüşü de, soru-cevap bölümündeki değerlendirme ile aynıdır.
03 Nisan 2012 00:12
Yazdır

Hastalık raporları hastalık iznine çevrilir mi?

Memuriyet mahalli dışında ikamet edenlerin mesai saatleri içinde almış oldukları hastalık raporları hastalık iznine çevrilir mi?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun "İkamet Mecburiyeti" başlıklı ek 20'nci maddesinin yürürlükten kaldırılması sebebiyle Devlet Memurunun mahalli dışında ikamet edebildiği belirtilerek, memuriyet mahalli dışında ikamet eden memurların mesai saatleri içinde almış oldukları hastalık raporlarının hastalık iznine çevrilip çevrilemeyeceği hususunda Devlet Personel Başkanlığı Görüş Yazısı

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 6
Bu haber 170,625 defa okundu. 28 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam