1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Engelli işçi alımlarında KPSS değil ÖMSS sınav sonuçları kullanılmalı!

Yıllardır dile getirilen öneriler sonrasında bu yıl ÖMSS sınavı yapıldı. Sınava 60 bin aday katıldı. Ancak, Bakanlar Kurulu Kararıyla yürürlüğe konulan yönetmeliğe göre ÖMSS sadece memur alımlarında geçerli olacak. Bu sınav sonuçlarının işçi alımlarını da kapsaması çok uygun olacaktır.
14 Haziran 2012 00:04
Yazdır

3/10/2011 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Özürlülerin Devlet Memurluğuna Alınma Şartları İle Yapılacak Merkezi Sınav ve Kura Usulü Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre yapılan ÖMSS sınavı sadece memur alımlarını kapsamaktadır.

Diğer taraftan, 9.8.2009 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre ise işçi alımlarında KPSS sınav sonuçları dikkate alınmaktadır.

Artık tam da engellilere özel bir sınav yapıldığı ve bu sınav sonuçları oluştuğuna göre, işçi alımlarında da ÖMSS sınav sonuçlarının esas alınması yararlı olacaktır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
Bu haber 22,014 defa okundu. 48 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Kot markası olarak en beğendiğiniz marka hangisi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam