1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Diğer yerel haberler

Tokat'ta '1. Okul Yöneticileri Kongresi' yapıldı

Tokat Valiliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Tokat 1. Okul Yöneticileri Kongresi' Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi Konferans Salonu´nda Yapıldı.
20 Haziran 2012 21:06
+Aa- Yazdır

Türkiye'de ilk kez gerçekleşen programa Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, GOP Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Baloğlu, akademisyenler, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Yunus Utkan Özdemir tarafından verilen piyano dinletisinin ardından, Tokat 1. Okul Yöneticileri Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nail Yıldırım, açılış konuşmasında, kongrede 28 bildiri sunulacağını, bu kongre ile okul yöneticilerinin, yönetimde farklı uygulamalarını paylaşarak, etkileşim içerisinde kişisel ve mesleki gelişimlerini, yönetim okur yazarlığını artırma imkanına kavuşacaklarını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Değişim ve yenileşme zorunluluktur. Çalışanların hizmetiçi eğitiminde günümüzde uzaktan eğitim ve sanal eğitim gibi uygulamalar konuşulmaktadır. İnsanı önemsiyoruz. İnsan odaklı çalışmalara önem veriyoruz. Bu nedenle insanların yüz yüze iletişim kurarak iyi uygulamaları paylaşma ve yaygınlaştırma imkanı sunacak modeller uyguluyoruz. Tokat'ta düzenlenen Makale Paylaşım Günleri uygulaması bunlardan biridir. Umuyorum ki iyi uygulamalarını paylaşacağı bu kongreden bir sinerji çıkacak. Çıkan sinerji nihayetinde her şeyin amacı olan öğrencilerimizin eğitimine katkı sunacaktır. Okul yöneticilerimiz bu denli kritik öneme sahiptir.? dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Baloğlu ise kongre ile öncelikle amaçlarının deneyimleri ve olumlu örnekleri paylaşmak olduğunu kaydetti. GOP Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de konuşmasında, ?Üniversite olarak Tokat'a her alanda katkı sunmaya devam ediyoruz. Daha önce Tarım ve Sağlık Müdürlüğü ile işbirliğinde çeşitli etkinlikler yaptık. Şimdi ise Milli Eğitim ile bu güzel çalışmayı yapıyoruz. Bu çok önemli bir çalışmadır. Önümüzdeki sene öğrencilerimizin de bu faaliyeti görmelerini arzu ediyorum.? diye konuştu.

Vali Şerif Yılmaz ise 3 yıllık görevi süresince eğitim öğretimde yakaladıkları başarıdan dolayı okul yöneticilerine teşekkür etti. Tokat'ın üniversiteye girişte 60. sıralardan ilk 10'lara geldiğini belirten Vali Yılmaz, şunları ifade etti: ?Bunda siz idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, veliler ve öğrencilerin katkısı bizleri daha iyi yerlere gelme adına umutlandırdı. Bu toplantı yakaladığımız başarı da belki varsa eksikliklerimiz bir eğitim öğretim yılı sonunda muhasebemizi yapma anlamında önemli.?

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
09:26 - Komşusu tarafından sokakta silahlı saldırıya uğrayan kişi öldü09:19 - Sahte fatura ve vergi suçlarında değişiklik: Zincirleme cezadan vazgeçiliyor09:16 - Kimler tehlikeli madde güvenlik danışmanı bulundurmalıdır?09:15 - Bakan Varank, milli sporcuyla bilek güreşi yapacak09:08 - TİGEM 43 baş safkan Arap koşu tayı satacak08:58 - İstanbul'da en yüksek kirayı Giresunlular ödüyor
08:53 - ABD'de Delta varyantı endişesi08:49 - Meteoroloji uyardı: İstanbul'da öğleden itibaren kuvvetli sağanak bekleniyor08:40 - Kurbanlık fiyatları belli oldu08:36 - Maç öncesi 'gökkuşağı' gerilimi08:33 - Brifing toplantıları yeniden başlıyor08:28 - Gece yarısı katliam! Lüks araçla gelip ikisini de öldürdüler
08:13 - Katılım bankalarını birleştirme hazırlığı08:13 - YKS adaylarına 3 şampiyondan tavsiyeler08:07 - Sağanak yağışın ardından sosyal medya 'buluntu plaka' ilanları ile doldu08:05 - Avcılar'da kolonları çatlayan 5 katlı bina boşaltıldı08:04 - Mustafa Reşit Akçay entübe edildi
08:01 - Yaptığı 'sosyal deney' tepki çeken YouTuber için yakalama kararı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam