1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü
Diğer yerel haberler

Tokat'ta '1. Okul Yöneticileri Kongresi' yapıldı

Tokat Valiliği, Gaziosmanpaşa Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği 'Tokat 1. Okul Yöneticileri Kongresi' Gaziosmanpaşa Üniversitesi Taşlıçiftlik Yerleşkesi Konferans Salonu´nda Yapıldı.
20 Haziran 2012 21:06
Yazdır

Türkiye'de ilk kez gerçekleşen programa Tokat Valisi Şerif Yılmaz, Vali Yardımcısı Hacı Mehmet Kara, GOP Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ahmet Duman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Eğitim Fakültesi Dekanı Mustafa Baloğlu, akademisyenler, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler katıldı.

Eğitim Fakültesi Araştırma Görevlisi Yunus Utkan Özdemir tarafından verilen piyano dinletisinin ardından, Tokat 1. Okul Yöneticileri Kongresi Düzenleme Kurulu Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nail Yıldırım, açılış konuşmasında, kongrede 28 bildiri sunulacağını, bu kongre ile okul yöneticilerinin, yönetimde farklı uygulamalarını paylaşarak, etkileşim içerisinde kişisel ve mesleki gelişimlerini, yönetim okur yazarlığını artırma imkanına kavuşacaklarını ifade etti.

Daha sonra kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, "Değişim ve yenileşme zorunluluktur. Çalışanların hizmetiçi eğitiminde günümüzde uzaktan eğitim ve sanal eğitim gibi uygulamalar konuşulmaktadır. İnsanı önemsiyoruz. İnsan odaklı çalışmalara önem veriyoruz. Bu nedenle insanların yüz yüze iletişim kurarak iyi uygulamaları paylaşma ve yaygınlaştırma imkanı sunacak modeller uyguluyoruz. Tokat'ta düzenlenen Makale Paylaşım Günleri uygulaması bunlardan biridir. Umuyorum ki iyi uygulamalarını paylaşacağı bu kongreden bir sinerji çıkacak. Çıkan sinerji nihayetinde her şeyin amacı olan öğrencilerimizin eğitimine katkı sunacaktır. Okul yöneticilerimiz bu denli kritik öneme sahiptir.? dedi.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Baloğlu ise kongre ile öncelikle amaçlarının deneyimleri ve olumlu örnekleri paylaşmak olduğunu kaydetti. GOP Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Şahin de konuşmasında, ?Üniversite olarak Tokat'a her alanda katkı sunmaya devam ediyoruz. Daha önce Tarım ve Sağlık Müdürlüğü ile işbirliğinde çeşitli etkinlikler yaptık. Şimdi ise Milli Eğitim ile bu güzel çalışmayı yapıyoruz. Bu çok önemli bir çalışmadır. Önümüzdeki sene öğrencilerimizin de bu faaliyeti görmelerini arzu ediyorum.? diye konuştu.

Vali Şerif Yılmaz ise 3 yıllık görevi süresince eğitim öğretimde yakaladıkları başarıdan dolayı okul yöneticilerine teşekkür etti. Tokat'ın üniversiteye girişte 60. sıralardan ilk 10'lara geldiğini belirten Vali Yılmaz, şunları ifade etti: ?Bunda siz idarecilerimiz, öğretmenlerimiz, veliler ve öğrencilerin katkısı bizleri daha iyi yerlere gelme adına umutlandırdı. Bu toplantı yakaladığımız başarı da belki varsa eksikliklerimiz bir eğitim öğretim yılı sonunda muhasebemizi yapma anlamında önemli.?

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
1 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
01:48 - Sağlık Bakanı: O video yeni değil, ahlak problemi var01:40 - Van'da korkutan bir deprem daha meydana geldi00:54 - Liselerde, tek sorun sınıf tekrarı mı?00:18 - MEB, Arabuluculuk Yönergesini yürürlüğe koydu00:16 - Başkan Ali Koç, küfürler sonrası protokolden aşağıya atladı00:03 - Ata Benli, İmamoğlu yalanıyla polislere iftira attı, özür diledi00:02 - Bir okulda yönetici olan öğretmen, istediği zaman emekli olabilir mi?00:02 - 24 Şubat 2020'den önemli gündem başlıkları00:00 - Benim kaskom uygun fiyat,hediyesi kıpkırmızı bir Fiat!23:40 - İstifa sloganları atan taraftardan Fenerbahçe kafilesine yumurtalı saldırı
22:57 - Lise öğrencileri okulun bodrum katında mantar yetiştiriyor22:50 - AFAD'dan hasarlı yapılara girmeyin uyarısı!22:43 - Polonyalı gelin, Van'ı kendi ülkesinin insanına tanıtıyor22:37 - Polisten ilginç anons: Bir, iki, üç gülümseyin çekiyorum22:31 - Türkiye'de her 7 kişiden biri diyabet hastası22:26 - Polis memuru, denetimden kaçan aracı böyle durdurdu22:21 - Ersun Yanal'ın istifa ettiği haberi yalanlandı22:16 - Saman balyaların altında kalan muhtar yaşamını yitirdi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam