1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nakillerde hizmet puanı uygulamasına geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, personelin yer değişikliğinde uygulanmak üzere, hizmet puanı uygulamasına geçti
04 Temmuz 2020 23:25
Yazdır
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nakillerde hizmet puanı uygulamasına geçti

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının atama ve yer değiştirme işlemlerinde objektif bir kıstas olmadığı hususu, memurlar.net'te, 2019 yılının Haziran ayında haber yapılmıştı.

Bakanlık tam bir yıl sonra yönetmeliği değiştirmiştir. Yayımlanan yönetmelik değişikliğine göre merkez ve taşra bazında unvanlar için Personel Doluluk Oranı (PDO) ile hizmet puanı uygulaması getirilmiştir. Bundan sonra; Bakanlık birimlerinde görev yapan mühendis, mimar, şehir plancısı, veteriner hekim, jeomorfolog, fizikçi, kimyager, tekniker ve biologların yer değişikliklerinde hizmet puanı kıstası esas alınacaktır.

Yapılan diğer değişiklikler şu şekildedir:
1- Birinci hizmet bölgesindeki zorunlu çalışması süresi 5 yıldan 3 yıla indirilmiştir.
2- Zorunlu çalışma süresini doldurmuş personelin başvuruları için yönetmelikte yer alan "Şubat sonundan" ifadesi "en geç Nisan sonuna kadar" kaydırılmıştır. Ayrıca başvurular online alınacaktır.
3- Yönetmeliğe "mazeret ve engellilik durumu ile terör mağduriyetine bağlı yer değiştirmeler" kısmı eklenmiştir.
4- Naklen veya istifa sonrası dönüşlerde aranan 15 yıl hizmet etmiş olmak şartı kaldırılmıştır.
5- Müdürlüklere atanma şartları şu şekilde değiştirilmiştir:
Altyapı ve kentsel dönüşüm müdürü, bölge temiz hava merkezi müdürü, çevre ve şehircilik il müdür yardımcısı, altyapı ve kentsel dönüşüm müdür yardımcısı ile bölge temiz hava merkezi müdür yardımcısı unvanlı kadrolara atanabilmek için, üniversitelerin mühendislik, mimarlık, şehir ve bölge planlama bölümleri ile fen fakültelerinin kimya ve biyoloji bölümlerinden ya da öğrenim süresi en az dört yıl olup bu bölümlere denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen diğer fakülte veya yüksekokulların ilgili bölümlerinden mezun olma şartı aranır."
6- İçişleri ve Maliye'den geçen personelin, eski kurumlarında yönetmelikte belirtilen unvanlarda geçen hizmet süreleri hizmet puanı uygulamasında dikkate alınacaktır.

Yönetmelik değişikliğinin tam metni için tıklayınız.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
8 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
05:19 - Polis memurunun dikkati genç kızı hayata bağladı03:04 - Veri Paylaşımı Kurulu Yönetmeliği03:03 - Turizm Tesisleri Uygulama Yönetmeliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik03:01 - Türkiye Çocuk Çevre Kulüpleri Yönetmeliğinin Yürürlükten Kaldırılmasına Dair Yönetmelik03:00 - Orman Köylülerinin Kalkındırılmalarının Desteklenmesi Faaliyetlerine İlişkin Yönetmelikte Değişiklik02:58 - Dolar ve gram altın neden düştü, ne olacak?
02:57 - Nükleer Tesislerin ve Nükleer Maddelerin Emniyetine İlişkin Yönetmelik02:55 - Polis ev karantinası olan pozitif hastaları denetliyor02:41 - 150 iç denetçi adayının belirlenmesi amacıyla sınav yapılacak02:38 - 14 bin rehber öğretmen, DABİS sistemine tanıtıldı02:33 - Suudi Arabistan, El Jabiri'ye suikast girişiminde sıkıştı00:03 - İlanda, ders verme tecrübesi 'tek dersle' sınırlandıramaz!
00:01 - 8 Ağustos 2020'den önemli gündem başlıkları23:50 - İçişleri Bakanı Soylu 'düğün salonu' denetimine katıldı23:49 - 43 ilin geçiş noktasında trafik yoğunluğu23:48 - Türkiye'den Hindistan'a taziye mesajı23:42 - Bu altın bilezikler, otomobil fiyatına alıcı buluyor
23:24 - Kalın'ın büyükelçilerle Ayasofya ziyareti tamamlandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam