1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Köprüköy Belediye Başkanının büyük sınavı!

Köprüköy Belediye Başkanlığının gerçekleştireceği memur alımında Belediye Başkanı Osman Belli büyük bir sınavdan geçecek.
12 Haziran 2021 21:27
+Aa- Yazdır
Köprüköy Belediye Başkanının büyük sınavı!

Erzurum'a bağlı Köprüköy Belediye Başkanlığının gerçekleştireceği memur alımında Belediye Başkanı Osman Belli büyük bir sınavdan geçecek.

Köprüköy Belediye Başkanlığı tarafından 8 Nisan 2021 tarihinde 7'si Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni olmak üzere toplam 9 memur almak üzere ilana çıkmıştır.

Söz konusu ilana yapılan başvurular sonucunda, sınava girecek adayların listesi Belediye Başkanlığının web sayfasında duyurulmuş, sözlü sınavın 14 Haziran 2021 günü yapılacağı belirtilmiştir.

Ortaöğretim düzeyinde alınacak 6 kadroluk Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni alımı için sınava çağrılan adayları incelediğimizde; soyadı "BELLİ" olan dört isim göze çarpmaktadır. 16 bin nüfuslu bir ilçe için soyadı benzerliği doğal olmakla birlikte işin diğer sorunlu tarafına bakacak olursak görevdeki belediye başkanının da soy ismi "BELLİ"dir.

Bu durum sınava girecek adaylarda ister istemez şüphe uyandırmıştır. İşin esprisi yapılarak sözlü sınav öncesi memur olacak isimler "BELLİ" denilmektedir.

14 Haziran 2021 günü yapılacak sınavda, Belediye Başkanının akrabaları gerçekten sözlü sınava girecekse, esas sınavı adaylar değil Başkan Osman BELLİ'nin vereceğini söylemek gerekir.

Bilindiği üzere, "Kamu Görevlileri Etik Davranış İlkeleri ve Başvuru Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik"in "Çıkar Çatışmasından Kaçınma" başlıklı 13 üncü maddesinde; "Çıkar çatışması; kamu görevlilerinin görevlerini tarafsız ve objektif şekilde icra etmelerini etkileyen ya da etkiliyormuş gibi gözüken ve kendilerine, yakınlarına, arkadaşlarına ya da ilişkide bulunduğu kişi ya da kuruluşlara sağlanan her türlü menfaati ve onlarla ilgili mali ya da diğer yükümlülükleri ve benzeri şahsi çıkarlara sahip olmaları halini ifade eder. Kamu görevlileri, çıkar çatışmasında şahsi sorumluluğa sahiptir ve çıkar çatışmasının doğabileceği durumu genellikle şahsen bilen kişiler oldukları için, herhangi bir potansiyel ya da gerçek çıkar çatışması konusunda dikkatli davranır, çıkar çatışmasından kaçınmak için gerekli adımları atar, çıkar çatışmasının farkına varır varmaz durumu üstlerine bildirir ve çıkar çatışması kapsamına giren menfaatlerden kendilerini uzak tutarlar." düzenlemesi yer almaktadır.

Buna göre, Belediye Başkanının şayet sözlü sınava akrabaları giriyorsa çıkar çatışması sonucu doğacağından, sözlü sınavı kayıt altına aldırarak objektif ve denetlenebilir bir yöntemle hakkın ve adaletin sağlanmasını azami düzeyde güvence altına almalıdır.

Şimdiden öncelikle Belediye Başkanına ve tüm adaylara başarı ve kolaylık dileriz!

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
31 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
07:01 - Yunanistan'da bitmeyen faşizm: Anaokulu öğrencilerini fişlediler06:50 - Uşak'taki feci kazada 11 yaşındaki sürücü öldü!06:40 - Uzay turistleri yörüngede06:30 - Batı'da sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde - Haritalı06:15 - Yerli helikopter projesi böyle hedefe koyulmuş: T-70 sakın uçmasın03:13 - Denizli'de 3,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi
01:02 - Dolar faiz endişesi ve ABD verileriyle yükseldi00:56 - Celal Şengör'e bir tepki de Şahan Gökbakar'dan00:34 - Erdoğan, Mersin'de gençlerle buluştuğu programa ait fotoğrafları paylaştı00:33 - Bursa Büyükşehir, işçisine +1 refah payı verdi00:10 - Belçika'da maske zorunluluğu kalkıyor00:07 - Diyanet sözleşmeli personeline kadroda emsal istinaf kararı
00:05 - Toplu iş sözleşmesi bulunan kamu işçileri 2021 TİS'ten yararlanabilir mi?00:03 - Ordu Vali'sinin paylaşımı gönülleri ısıttı00:02 - 18 Eylül 2021'den önemli gündem başlıkları00:02 - Bakan Elvan, 115 MASAK eski personeli hakkında soruşturma izni vermedi00:00 - Esadaş Türkiye'nin heryerinde
23:48 - Bakan Yanık'tan Prof. Dr. Şengör'ün açıklamalarına tepki
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Marketlerdeki fiyat artışları denetimle düşürülebilir mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam