Advertisement
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Olmayacak denmişti ama Anadolu liselerine bir kez daha başvuru hakkı verildi

19 Eylül 2011 06:56
+Aa- Yazdır

Okullar Açıldı Öğrenciler Okulsuz, Okullar e-okul'suz

Öğrenciler okulsuz;

Okullar bugün 2011-2012 Eğitim-Öğretim yılının açılışına hazırlar. MEB'in yanlış planlaması sonucu Liselere başlayacak öğrenciler ise bu haftayı okulsuz geçirecekler. Sınavla öğrenci alan özellikle Anadolu Liselerine bugünden itibaren yeniden başvuru hakkı tanıyan MEB'in bu uygulaması sonucu binlerce öğrenci bir hafta okula devam edemeyecek. Bazı öğrenciler ise bu süreçte bakanlığın bir daha başvuru alınmayacaktır sözüne güvenerek Anadolu Lisesi şanslarını kaybettiklerini düşünerek sınavsız öğrenci alan okullara kayıt yaptırdılar.

Formalarını aldılar ve bugün bu okullara giderlerken bir hafta süresince ilan edilecek kontenjanlara girip girememe hususunda heyecanla bekleyecekler.

Tüm bu planlamaların okullar açılmadan yapılmış olması halinde bu sorunla karşılaşmadan yarın itibari ile okula devam edebilecekken böyle bir sorunun yaşanması temenni ediyoruz ki son olur. Yani önümüzdeki yıl daha sağlıklı planlama yapılır.

Ayrıca hafta sonu açıklanan yeni başvurulardan tüm veliler bizzat haberdar edilerek, ilköğretim ve ortaöğretim kurumları uyarılarak geçen yıl yaşanan mağduriyetlerin yaşanmamasını ümit ediyoruz.

Geçen yıl da başvuru alınmayacak denilmiş ve son anda bir başvuru alınarak başvuru az olduğundan (insanlar yeterice haberdar olamadıklarından) puanlar çok aşağılara düşmüştü.

Başvuruların e-okul'dan alınacağını açıklayan MEB başvurunun nasıl yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgi vermemiştir. Bu da velilerde okula uğrayıp uğramama konusunda tereddüdün oluşmasına neden olmuştur.

Başvurular okul onayına gerek kalmaksızın veliler tarafından e-okul sisteminden T.C Kimlik No ve Okul No girilerek yapıldığı taktirde güvenlik sorunu yaşanabilecektir. Örneğin art niyetli kişilerden birisinin eline geçecek herhangi bir TC kimli No ve Okul No ile başvuru söz konusu olabilecektir.

Boş kalan kontenjanlara daha önce yerleşmiş olanların da başvurabilecekleri ile sınavla öğrenci alan meslek liselerinin de kapsam içinde olup olmadığı da açıklanmalıdır.

Okullar e-okul'suz;

E-okul sisteminin aktarım çalışması hafta sonuna bırakılmıştır. Sınıf Listeleri dahil tüm işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapan okul idareleri hafta sonu hiçbir işlem yapamadılar.

MEB'de bu tür planlamaların gelecek süreçte daha sağlıklı yapılması dileğiyle sistemin liselerde tek ders sınavlarının yapılacağı, sınavla alan okullara yeni tercih hakkının başlayacağı bu günlerde kısa sürede hizmete girmesi gerektiğini belirtiyoruz.

Bu vesileyle tim öğrenci ve öğretmenlere sağlık ve başarı dolu bir eğitim öğretim yılı diliyoruz.

Maksut BALMUK

Eğitim Yöneticisi

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
6 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
16:15 - Pitbull saldırısına uğrayan minik Bahar hastaneden taburcu oldu16:10 - İstinaf, Gezi Parkı olayları davasındaki 'beraat' kararlarını bozdu16:07 - İki ilde destekleme ve yetiştirme ile takviye kurslarında yüz yüze eğitim başladı15:52 - Dışişleri: Libya'da açıklanan takvimden memnuniyet duyuyoruz15:40 - Erdoğan, Yavuz Bahadıroğlu'nun cenaze namazına katıldı15:34 - Somalı madencilerin tazminatları ödenmeye başlandı
15:31 - Semaverde çay yapmak için ağaç kesen kişi kameraya yakalandı!15:30 - Polisten, bankadaki babasını bekleyen çocuğa: Söyle 900 lira daha fazla çeksin15:26 - Koronavirüsü 1 dakikada öldüren burun spreyi geliştirildi15:16 - Emniyetten bu birime yeni görev15:13 - 'İstanbul'u uluslararası kuruluşların merkezi haline getirmek istiyoruz'15:07 - 5 liralık bıçaklar koronayı unutturdu
15:04 - Bu ilde 10 kişide mutant virüs tespit edildi15:00 - Hrant Dink cinayetine ilişkin 76 sanığın yargılandığı davada tahliye14:57 - 'Belediyelerin gelirlerinden kesinti oranları artırıldı' iddialarına yalanlama14:55 - İşlediği cinayeti yaşı küçük yeğeninin üzerine atmaya çalışan zanlı tutuklandı14:53 - Hakkari'de terör mağduru aileler, HDP İl Başkanlığı önünde eylem yaptı
14:33 - HSK idare mahkemelerinden 3 ismi Danıştay üyeliğine atadı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Advertisement
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam