1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Erdemli bir karar! Tebrik ediyoruz

ÖSYM Başkanı Ömer Demir'i istifa kararından dolayı tebrik ediyoruz
21 Ağustos 2017 20:18
Yazdır
Erdemli bir karar! Tebrik ediyoruz

ÖSYM Başkanı Ömer Demir'i istifa kararından dolayı tebrik ediyoruz

Yaklaşık bir yıl önceydi.

ÖSYM, kamuoyunun tepkilerini önemsememeye başlamış, tercih sonuçlandırma süreleri uzamıştı.

Bilgi işlem personelinin bu süreçte değiştirilmiş olması, sorunların ana nedeniydi.

Ayrıca ÖSYM kendini bu süreçte siyasete malzeme yapmış ve EKPSS gibi tercih sonuçları için Başbakan ve Cumhurbaşkanı beklenir olmuştu.

Nihayetinde LYS'deki büyük tercih hatası yapıldı.

ÖSYM'yi 18 yıldır takip eden bir site olarak açıkçası bu hataların olabilceğini düşünüyorduk. Kendini kapatan, her yaptığını doğru gören bir Kurum, hata yapar. ÖSYM de böyle bir yapıya dönüşmüştü son dönemde.

Memurlar.net olarak, LYS hatasının yapıldığı gün yaptığımız haberde, ÖSYM Başkanı bu hatayı özürle geçiştirmemeli, erdemli bir davranış olarak istifa etmeli demiştik.

Başkan Ömer Demir geç de olsa istifa kararı aldı. Bu karar siyaseten bir yönlendirme olmaksızın sadece kendi değerlendirmesine dayanıyorsa kendisini tebrik ediyoruz. Umarız bundan sonraki idari hatalar sonrasındaki kararlar için örnek olur.

Memurlar.net olarak umarız yeni gelecek olan başkan daha güzel bir halkla ilişkiler yürütür. Kendini dışa kapatmaz. Adayların nabzını yakından takip eder. Binlerce adaya hitap edip de hiçbirini umursamayan bir yönetim anlayışıyla umarız bir daha karşılaşılmaz.

ÖSYM Başkanı istifa etti
Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 4 137
56 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıkladığı yeni ara tatil uygulamasını nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam