1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Sözcü Gazetesi yalan haberi yaydı, bürokratın imajını bozdu ama TCDD açıklamasını yayınlamadı

Sözcü Gazetesi bugün yayımladığı haberde, mezbaha görevlisinin TCDD'de Daire Başkanı yapıldığını iddia eden bir haber yayımladı. Bu haber, Sözcü Gazetesinin kurumsal prestiji olduğu varsayılarak tüm haber sitelerinde alıntılandı. Ancak TCDD Genel Müdürlüğü, haberin doğru olmadığını, Abdullah Özkanlı'nın 8 yıl boyunca İstanbul'daki bütün metro hatlarının istasyon ve tren trafiğinden sorumlu İşletme Müdürlüğü görevini yaptığını, metrobüs hatlarında yaptığı verimlilik çalışmasıyla 2017 yılında Uluslararası Stevie Gümüş Ödülü aldığını açıkladı. Ancak, yalan ve manipülatif haberi yapan gazete açıklamayı görmedi haberi yapan muhabir de sosyal medya hesabından hala bir özür dilemedi.
22 Ekim 2019 12:42
Yazdır
Sözcü Gazetesi yalan haberi yaydı, bürokratın imajını bozdu ama TCDD açıklamasını yayınlamadı

Sözcü Gazetesi bugün yayımladığı haberde, mezbaha görevlisinin TCDD'de Daire Başkanı yapıldığını iddia eden bir haber yayımladı.

Bu haber, Sözcü Gazetesinin kurumsal prestiji olduğu varsayılarak tüm haber sitelerinde alıntılandı.

Ancak TCDD Genel Müdürlüğü, haberin doğru olmadığını, Abdullah Özkanlı'nın 8 yıl boyunca İstanbul'daki bütün metro hatlarının istasyon ve tren trafiğinden sorumlu İşletme Müdürlüğü görevini yaptığını, metrobüs hatlarında yaptığı verimlilik çalışmasıyla 2017 yılında Uluslararası Stevie Gümüş Ödülü aldığını açıkladı.

Ancak, yalan ve manipülatif haberi yapan gazete açıklamayı görmedi haberi yapan ali Ekber Ertürk adlı muhabir de sosyal emdya hesabından hala bir özür dilemedi.

BASIN BİLGİLENDİRME NOTU

Bazı basın kuruluşları ile sosyal medya üzerinden Abdullah ÖZCANLI hakkında algı yaratmaya yönelik gerçek dışı bilgilerin yayınlanması üzerine konu ile ilgili bilgilendirme yapma ihtiyacı doğmuştur.

Abdullah ÖZCANLI İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İSMER AŞ'de 1996 yılında Satış ve Pazarlama Departmanında işe başlamıştır. 1997 yılında ise Metro İstanbul AŞ'de metro istasyonları ve metro ve tramvay trafiğini düzenleyen birim olan İşletme Müdürlüğünde göreve başlamıştır. Bu müdürlükte sırasıyla; işletme şefliği, işletme müdür yardımcılığı ve son olarak 2008'den 2015 yılına kadar 8 yıl boyunca, İstanbul'daki bütün metro hatlarının istasyon ve tren trafiğinden sorumlu İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır. Bir başka değişle 18 yıl boyunca dünyanın en büyük metropollerinden olan İstanbul'da raylı sistemler taşımacılığı alanında YÖNETİCİ olarak görev yapmıştır.

2016-2017 yılları arasında İETT tarafından işletilen metrobüs hattında verimlilik çalışması yaparak %20 kapasite artışı sağlamıştır. Bununla ilgili kayıtlar İETT Genel Müdürlüğü'nde mevcuttur.

Meslek hayatı boyunca hep takdir ve başarı hikayelerine imza atan Abdullah ÖZCANLI, Metrobüs İşletme sisteminde yapılan planlama çalışmaları neticesinde 505 araçla yapılan seferleri 424 araçla yapılmasını sağlamış, böylelikle 81 araç yeniden sefere verilerek sabah ve akşam peak saatlerde %21 kapasite artışı gerçekleştirmiştir. Bu proje kapsamında Company of the Year-Transportation (2017) Uluslararası Stevie Gümüş Ödülü alınmıştır. Bununla birlikte yine İETT tarafından işletilen Hacıosman Otobüs Hatlarında yaptığı verimlilik çalışmasıyla; 17 otobüs tasarrufu sağlamıştır, bir başka değişle 50 araç ile yapılan seferlerin 33 araçla yapılmasını sağlayarak 17 araç tasarrufu yapılmıştır.

2018 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki BURULAŞ tarafından işletilen Bursa terminali otobüs hatlarında yaptığı verimlilik çalışmasıyla %10 araç tasarrufu sağlanmıştır. Bununla ilgili kayıtlar BURULAŞ Genel Müdürlüğün'de mevcuttur.

Tüm Raylı Sistem İşletmecileri Derneği'nin (TÜRSİD) 2009 yılındaki kurucularından olan Özcanlı, işletme komisyonunu kurmuş ve Metro İstanbul'un sahip olduğu bilgi birikimini ve işletmecilik tecrübesini yeni kurulan raylı sistem işletmelerine aktarılmasını sağlamıştır.

2011-2015 Yılları arasında Mesleki Yeterlik Kurumu tarafından standart ve yeterlikleri hazırlatılan demiryolu ile ilgili mesleklerin standart ve yeterlik hazırlama süreçlerinde görev almıştır.

Bazı basın kuruluşlarında yer alan tecrübesiz ve liyakatsız yönetici suçlamalarına hedef olan Abdullah ÖZCANLI 22 yıldır ulaşım sektöründe istasyon ve trafik hizmetleri yönetiminde gerek kamuda gerekse özel sektörde hizmetler vermiştir. Araştırmaya dayanmayan karalama odaklı haberlerin hedefi kurum itibarını zedelemek ve algı yaratarak siyasi manipülasyon yapmaktır.

Kamoyuna saygıyla duyurulur.


MEMURLAR.NET'İN NOTU: Haberi yapan Ali Ekber Ertürk adlı gazeteci sosyal medya hesabından bir açıklama yapmadığı gibi, hala sosyal medya hesabından bu haberi gururlu sunmaya devam etmektedir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
44 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
10:47 - Yatalak geldiği hastaneden yürüyerek çıktı10:46 - YÖK'ten uluslararası ticaret ve işletmecilik bölümü hakkında eşdeğerlik kararı10:43 - Köy okulu öğretmeni sınıfı sinema salonuna çevirdi10:32 - Dünyada koronavirüs bulaşan kişi sayısı 79 bine yaklaştı10:27 - İran'daki deprem Van'da hasara neden oldu: Yaralılar var10:23 - Sıfır otomobilde hava yastıkları ve emniyet kemerleri arızalı çıktı10:19 - Doğu'daki 6 ilde kar yağışının etkili olması bekleniyor10:12 - Bir terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu10:02 - Güpegündüz apartmanın kapısını çaldılar09:51 - 13 milyona yakın emeklinin gözü promosyonda
09:41 - Sezon sonuna doğru ıspanak tahtını geri alıyor09:36 - Koronavirüs ile uğraşan İran'da deprem09:25 - Beyoğlu'nda imam, evsizlere camiyi açtı09:15 - Türk polisi Sırbistan sınırında FETÖ için ortak devriyede09:02 - İkinci el otomobil fiyatına satılan safranın fiyatı düşünce talep arttı08:45 - İlçe halkı Kadir Şeker hakkında ne dedi?08:30 - Her şey akıllandı!08:15 - FETÖ'cü polisleri hatalı soru ele verdi
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
2002'den bu yana, en çok beğendiğiniz Milli Eğitim Bakanı kimdir?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam