1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖKAK, üniversitelerin memnuniyet anketlerini ilan etti!

Yükseköğretim Kalite Kurulu, üniversiteler nezdinde yapılan memnuniyet anketlerini kamuoyunu açıkladı!
16 Eylül 2020 14:14
+Aa- Yazdır
YÖKAK, üniversitelerin memnuniyet anketlerini ilan etti!

Bilindiği üzere, bağımsız ve özerk olarak kurulan Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalite düzeylerine ilişkin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirmeler yapmak, iç ve dış kalite güvencesi, akreditasyon süreçleri ve bağımsız dış değerlendirme kurumlarının yetkilendirilmesi süreçlerini yürütmek üzere görevlendirilmiştir.

Bu kapsamda, YÖKAK tarafından belirlenen iç değerlendirme ölçütlerine istinaden her yıl üniversiteler tarafından kurum iç değerlendirme raporu hazırlanmakta, ayrıca belirlenen göstergeler üzerinden üniversitelerin tabiri caizse röntgeni çekilmektedir.

Bu göstergelere ve raporlara YÖKAK'ın sayfasından erişebilirsiniz.

Yıllık kurum iç değerlendirme raporlarına erişmek için TIKLAYINIZ.

Yıllık kurum gösterge raporlarına erişmek için TIKLAYINIZ.

Kurum gösterge raporlarına baktığımızda, "Kuruma Ait Genel Bilgiler", "Kalite Güvence Sistemi", "Eğitim ve Öğretim", "Araştırma ve Geliştirme" ve "Toplumsal Katkı" olmak üzere verilerin beş ayrı başlık altında sıralandığı görülmektedir.

Bu göstergeler içerisinde Akademik ve İdari Personeline yönelik "Memnuniyet Anketi" yapan üniversitelere baktığımızda, görevli olduğu yükseköğretim kurumundan yüksek düzeyde memnun olanlarla, pek memnun olmayanlar da haliyle ortaya çıkmış oldu.

Diğer taraftan, 127 devlet üniversitesinden 39'u 2019 yılında akademik personele yönelik memnuniyet yapmamıştır. Bununla birlikte, aynı şekilde 127 devlet üniversitesinden 43'ü ise idari personel için memnuniyet anketi gerçekleştirmemiştir.

Devlet üniversiteleri akademik personel memnuniyet anketi sıralamasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Devlet üniversiteleri idari personel memnuniyet anketi sıralamasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
61 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
07:30 - Maske takan arttı, vaka sayısı düştü07:20 - Selefi örgütlenmesi yeniden gündemde07:08 - FETÖ'nün üniversite yapılanmasına operasyon: 76 gözaltı07:06 - Türkiye'ye ilaç şantajı06:50 - TBB'de üç büyük ilin hegomanyası bitiyor06:40 - Temsilde adalet geliyor
06:30 - Yağış alan yerlerde sıcaklık düşecek - Haritalı06:10 - Karabağ'a terör trafiği05:44 - Şanlıurfa Valiliğinden Türk Bayrağını indirme girişimi ile ilgili açıklama01:42 - Muş'ta antik Yunan'dan kalma külçe altın bulundu01:39 - Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmelikte Değişiklik01:36 - Hayvan Hastalıklarında Tazminat Yönetmeliğinde Değişiklik
01:34 - Tazminatlı Hayvan Hastalıkları ve Tazminat Oranlarına Dair Yönetmelikte Değişiklik01:08 - Aile, Çalışma Bakanlığından kimsesizler adlı diziyle ilgili açıklama00:01 - Devlet memurlarının emekli aylıkları nasıl ödenmektedir?00:01 - 25 Eylül 2020'den önemli gündem başlıkları23:55 - Bakan Koca 11 il sağlık müdürüyle görüştü
23:53 - Sağlık çalışanına tekme, tokat ve makaslı saldırı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam