1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖKAK, üniversitelerin memnuniyet anketlerini ilan etti!

Yükseköğretim Kalite Kurulu, üniversiteler nezdinde yapılan memnuniyet anketlerini kamuoyunu açıkladı!
16 Eylül 2020 14:14
Yazdır
YÖKAK, üniversitelerin memnuniyet anketlerini ilan etti!

Bilindiği üzere, bağımsız ve özerk olarak kurulan Yükseköğretim Kalite Kurulu (YÖKAK) yükseköğretim kurumlarının eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalite düzeylerine ilişkin ulusal ve uluslararası kalite standartlarına göre değerlendirmeler yapmak, iç ve dış kalite güvencesi, akreditasyon süreçleri ve bağımsız dış değerlendirme kurumlarının yetkilendirilmesi süreçlerini yürütmek üzere görevlendirilmiştir.

Bu kapsamda, YÖKAK tarafından belirlenen iç değerlendirme ölçütlerine istinaden her yıl üniversiteler tarafından kurum iç değerlendirme raporu hazırlanmakta, ayrıca belirlenen göstergeler üzerinden üniversitelerin tabiri caizse röntgeni çekilmektedir.

Bu göstergelere ve raporlara YÖKAK'ın sayfasından erişebilirsiniz.

Yıllık kurum iç değerlendirme raporlarına erişmek için TIKLAYINIZ.

Yıllık kurum gösterge raporlarına erişmek için TIKLAYINIZ.

Kurum gösterge raporlarına baktığımızda, "Kuruma Ait Genel Bilgiler", "Kalite Güvence Sistemi", "Eğitim ve Öğretim", "Araştırma ve Geliştirme" ve "Toplumsal Katkı" olmak üzere verilerin beş ayrı başlık altında sıralandığı görülmektedir.

Bu göstergeler içerisinde Akademik ve İdari Personeline yönelik "Memnuniyet Anketi" yapan üniversitelere baktığımızda, görevli olduğu yükseköğretim kurumundan yüksek düzeyde memnun olanlarla, pek memnun olmayanlar da haliyle ortaya çıkmış oldu.

Diğer taraftan, 127 devlet üniversitesinden 39'u 2019 yılında akademik personele yönelik memnuniyet yapmamıştır. Bununla birlikte, aynı şekilde 127 devlet üniversitesinden 43'ü ise idari personel için memnuniyet anketi gerçekleştirmemiştir.

Devlet üniversiteleri akademik personel memnuniyet anketi sıralamasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Devlet üniversiteleri idari personel memnuniyet anketi sıralamasına ulaşmak için TIKLAYINIZ.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
61 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
11:36 - Ticaret Bakanı, G20 Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı'na katıldı11:34 - Otobüste uyuyakalan doktor: Ankara'daki saldırı beni çok üzdü11:31 - Yargıtaydaki 'Selam Tevhid kumpası' davasına devam edildi11:30 - Edirne'de FETÖ şüphelisi avukat gözaltına alındı11:29 - Aile hekimlerinden filyasyon ekiplerine destek11:27 - Sahte bal üretenlere ağır cezalar yolda
11:26 - Cumhurbaşkanımız gençlerin tek umudu sizsiniz11:25 - Bakan Dönmez: Gaz fiyatlarının düşeceğini bugünden söyleyebiliriz11:18 - İyi Parti'de kongre sancısı... 18 vekil toplantı yaptı11:15 - 'Hastaneler dolu' iddialarına başhekim tepki gösterdi11:14 - Karantina yurtlarında gönüllü kalan da var karantinadan kaçan da11:14 - İkinci el online oto pazarında satışlar 1,5 milyona yaklaştı
11:11 - 'Kimse,'Virüs bana gelmez', 'Ben gencim' demesin'11:09 - FETÖ'cü polis, yurt dışına kaçmak istemeyen eşine 'tatile gidiyoruz' demiş11:07 - Doğu Anadolu'da gece hava sıcaklığı 4 dereceye kadar düştü11:01 - Bill Gates pandeminin ne zaman biteceği konusunda tahminini paylaştı10:58 - TÜVTÜRK'ten 'randevu ücreti' taleplerine karşı uyarı
10:55 - Erbil'de Türk diplomatı şehit eden 2 kişinin idamı onaylandı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam