1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

YÖK daha dün uyarmasına rağmen yine hatalı ilan yayımlandı

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının, dün yapmış olduğu uyarı dikkate alınarak Adıyaman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi olarak sınırlandırdığı Öğretim Görevlisi ilanını düzeltmeli!
18 Eylül 2020 14:45
+Aa- Yazdır
YÖK daha dün uyarmasına rağmen yine hatalı ilan yayımlandı

Memurlar.net olarak 17 Eylül 2020 günü gündeme getirdiğimiz haberde; Yükseköğretim Kurulunun üniversitelere bir yazı göndererek, farklı adlar taşısalar da bünyelerinde aynı isimde programlar yürüten çeşitli fakülteler bulunduğuna dikkat çekerek, akademik personel alım ilanlarında veya lisansüstü programlara başvurularda fırsat eşitliğine imkan verilmesini, bu durumu engelleyici nitelikteki bu tür uygulamalar hakkında Kurulumuza herhangi bir şikayetin ulaşması halinde, bu tür kararları alan ve/veya uygulamaya koyan ve uygulanmasına müsaade edenler hakkında gerekli işlemin tesis edilmesinde tereddüt gösterilmeyeceği konusunda uyarı yapıldı.

Bu açıklamanın üzerine tam da bu durumu örnek gösterebilecek bir ilan Adıyaman Üniversitesi tarafından 18 Eylül 2020 günlü Resmi Gazete'de yayımlandı. İlgili yükseköğretim kurumu tarafından Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programında ilan edilen Öğretim Görevlisi kadrosunda; "İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ İşletme Bölümü Lisans mezunu olmak, Tarım Ekonomisi alanında Yüksek lisans yapmış olmak" şartı aranmaktadır.

Halbuki, YÖK'ün yazısında dikkat çektiği üzere, İşletme Bölümleri, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi altında yer aldığı gibi, İşletme Fakülteleri veya Siyasal Bilgiler Fakülteleri altında da yer alabilmektedir. İlanın bu haliyle, diğer ilgili fakültelerden mezun olan adaylar başvuruda bulunamamaktadır.

Bu kapsamda, YÖK'ün dikkat çektiği üzere "bu tür kararları alan ve/veya uygulamaya koyan ve uygulanmasına müsaade edenler hakkında gerekli işlemin tesis edilmesinde tereddüt gösterilmeyeceği" hususunda Adıyaman Üniversitesi yetkililerinin dikkatini çekmek suretiyle, ilgili ilanın süratle düzeltilmesi yararlı olacaktır.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
7 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:27 - GSS kapsamında hastanelere iki yılda 182,9 milyar lira ödendi12:21 - Kalp krizi geçiren Emniyet Müdür Yardımcısı vefat etti12:17 - Dolar gün ortasında da yükselişine devam etti12:07 - Bakan Selçuk'tan çocukları uyarırken 'olumlu dil kullanın' uyarısı11:56 - Bakan Gül'den 'nöbetçi noterlik' uygulaması açıklaması11:53 - Numaralar birleşecek sadece 112 aranacak
11:45 - TOGG'dan batarya açıklaması11:39 - Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi11:38 - Türk-İş 'ekim ayı açlık ve yoksulluk sınırı' araştırmasını açıkladı11:35 - İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 30,89'a indi11:34 - Konya merkezli FETÖ operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı11:31 - Danıştay gar ihalesi kararını iptal etti
11:27 - Berat Albayrak: Ekonomimiz büyüme patikasına giriyor11:26 - Milyoner yarışmasına damga vuran Hikmet, sözünü tuttu11:24 - Dolar'dan sonra gram altın da yükselişe geçti11:23 - Kitap ve defterin arasında uyuşturucu satan 4 şüpheli yakalandı11:15 - 'Pastırma' sıcakları Türkiye'yi çarşamba günü terk edecek
11:12 - THY'den indirimli bilet kampanyası
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam