1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 4/B'li personelin nakil talebini değerlendirecek

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 4/B statüsünde çalışan sözleşmeli personelin nakil işlemlerini yapacak
12 Eylül 2019 00:03
Yazdır
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 4/B'li personelin nakil talebini değerlendirecek

Bilindiği üzere, 4/B statüsünde sözleşmeli personel çalıştırılmasına dair esasların Ek 3. maddesinde, idarelerin becayiş taleplerini karşılayabileceği, eş ve sağlık özrü, eşi şehit olanların taleplerini ve istek üzerine nakillerini yapabileceğini öngörmüştür.

Esaslarda;
- Eş durumu tayinleri ve becayiş taleplerinde en az 1 yıl görev yapılmış olması,
- sağlık durumu özrü, eşi şehit olanlar ve can güvenliği tehlikeye düşenlerde zaman sınırlamaması olmaması,
- İstek üzerine tayinlerde ise en az 3 yıl çalışılmış olması şartı aranmıştır. Eş durumu tayinleri ile istek üzerine tayinlerde, geçiş yapılmak istenen yerde boş sözleşmeli personel pozisyonu,
olmalıdır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına Dair Esasların ilgili maddesi uyarınca duyuruya çıkmış olup, ilgilerin 13 Eylül 2019 tarihine kadar başvurması gerekmektedir.

Diğer kamu kurumlarının da benzer bir ilan yayımlayarak, en azından durumu uyan sözleşmeli personelin mağduriyetleri sona erdirilmelidir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
29 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
ANKET
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'yu başarılı buluyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam