1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Mühendislik bitiren teknikerin yan ödemesi

Bir Mühendislik bölümünü bitiren teknikerin yan ödemesi ne kadardır? Hizmet süresinin 5 yıldan az veya çok olması yan ödeme miktarını değiştirir mi?
09 Ekim 2019 00:05
Yazdır
Mühendislik bitiren teknikerin yan ödemesi

Merhaba, Tekniker kadrosunda olup da (5 yıldan fazla çalışmaktayım) Mühendislik bitirmem durumunda yan ödeme göstergesi ne olur.

17/04/2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin Bakanlar Kurulu Kararının 4 üncü maddesinin e fıkrasında 'Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez.' hükmü yer almaktadır.

Söz konusu Bakanlar Kurulu Kararı gereği, teknik hizmetleri sınıfında "Tekniker" kadrosunda iken, mesleki bir üst öğrenim olarak kabul edilen Mühendislik bölümünü bitirmiş olmanızdan dolayı, yan ödeme kararnamesinin I Sayılı Cetvelin (İş Güçlüğü, İş Riski, Temininde Güçlük ve Mali Sorumluluk Zammı) B-Teknik Hizmetler bölümünün 2 inci sırasında yer alan " En az dört yıllık yükseköğrenim görmüş yüksek mühendis, mühendis, yüksek mimar, mimar ve şehir plancılarına kendi ihtisas dallarında;

a) ) 5 yıla kadar hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı 800 + temininde güçlük zammı 975,

b) 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı 800 + temininde güçlük zammı 1400" olarak yararlanmaktadırlar.

Tekniker unvanında iken mesleki üst öğrenimi olan mühendislik bölümünü bitirmeniz den dolayı yan ödeme zammınız 5 yıl ve daha fazla hizmeti olanlara iş güçlüğü zammı 800 + temininde güçlük zammı 1400 = 2200 puan olarak faydalanabilirsiniz.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
19 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:09 - Muharrem İnce: Şimdilik parti kurma fikrim yok21:07 - Mahfi Eğilmez: Altını, Putin'in aşı açıklaması düşürdü21:05 - Acı haberi Vali açıkladı, yangında 5 kişi hayatını kaybetti21:04 - Bitlis'te bazı köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı21:01 - MSB'den 'Mavi Vatan' paylaşımı21:00 - Tunceli'de 'İl Salgın Denetim Merkezi' oluşturulacak
20:59 - Ankara Büyükşehir, itfaiye eri alım sonuçlarını açıkladı20:45 - Bugün karantinaya alınan yerleşim yerleri20:14 - Son üç günde en çok hasta görülen 5 il20:09 - İstanbul'da 1206 Jandarma personelinden Kovid-19 denetimi19:54 - Sağlıkçılardan 'Sevdikleriniz için kurallara uyun' çağrısı19:54 - Türkiye'den Lübnan'a tıbbi yardım
19:46 - Uzmanından Kovid-19 salgınında 'hareketsiz kalmayın' önerisi19:41 - Bursa Şehir Hastanesi 1,5 milyon kişiye hizmeti sundu19:35 - Anadolu imam hatip liselerinin taban puanları yükseldi19:30 - Anne ve oğul terörist güvenlik güçlerine teslim oldu19:28 - Edirne Valiliği: Yanan tek bir ağacımız bulunmamaktadır
19:23 - Diyarbakır Valisi: Artık hiçbir risk yokmuş gibi devam edemeyiz
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam