1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Rapor alan sağlık personelinin, performans ödemesi kesilir mi?

Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğine göre personele sağlık tesisine fiilen katkı sağladığı sürece ek ödeme verilebilmektedir.
29 Eylül 2020 14:02
+Aa- Yazdır
Rapor alan sağlık personelinin, performans ödemesi kesilir mi?

SORU: Hayırlı günler. Yaklaşık (biri özel yedisi kamu olmak üzere ) 8 yıldır hemşirelik mesleğimi icra etmekteyim. Temmuz ayı sonu itibari ile akut promyelositik lösemi tanısı ile hastane yatışım yapıldı. 21 gün hastanede yattıktan sonra 3 ay raporlu şekilde taburcu oldum. Ara ara hastane yatışlarım devam ediyor. Sorum şu; bu süre zarfında ne derece performanstan faydalanırım veya faydalanır mıyım?

CEVAP: 4 Mart 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesislerinde Görevli Personele Ek Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmeliğinin 5.maddesi gereğince; Ek ödeme, personele sağlık tesisine fiilen katkı sağladığı sürece verilebilmektedir. Ek ödeme hesaplamalarında unvan katsayısı, birim katsayısı, çalışılan sağlık tesisi puanının yanında en önemli etkilerden biri de Mesai İçi Çalışılan Gündür. İlgili yönetmelikte; Mesai içi çalışılmayan günler: Resmi tatil günleri, nöbet izinleri ile görevi sırasında veya görevinden dolayı Bakanlıkça ilan edilmiş bulaşıcı ve salgın hastalığa yakalanan, kazaya, yaralanmaya veya saldırıya uğrayanların bu durumlarını sağlık raporuyla belgelendirmesi ve başhekimin onaylaması halinde kullandıkları hastalık izin süreleri hariç olmak üzere tüm çalışılmayan günleri," belirtilmiş olup bu süreler mesai içi çalışılan günlerden sayılmaktadır.

Bu durumda; Hastalığınızın sebebi, görev sırasında veya görevinizden kaynaklı bir durum olmadığını düşünerek raporlu olduğunuz bu süreç, ilgili yönetmeliğe göre; mesai içi çalışma süresinden sayılmadığından dolayı, ek ödemeden (performans) yararlanamayacağınız değerlendirilmiştir.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
10 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
12:27 - GSS kapsamında hastanelere iki yılda 182,9 milyar lira ödendi12:21 - Kalp krizi geçiren Emniyet Müdür Yardımcısı vefat etti12:17 - Dolar gün ortasında da yükselişine devam etti12:07 - Bakan Selçuk'tan çocukları uyarırken 'olumlu dil kullanın' uyarısı11:56 - Bakan Gül'den 'nöbetçi noterlik' uygulaması açıklaması11:53 - Numaralar birleşecek sadece 112 aranacak
11:45 - TOGG'dan batarya açıklaması11:39 - Barış Pınarı bölgesine taciz ateşi açan 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi11:38 - Türk-İş 'ekim ayı açlık ve yoksulluk sınırı' araştırmasını açıkladı11:35 - İstanbul'un barajlarındaki su seviyesi yüzde 30,89'a indi11:34 - Konya merkezli FETÖ operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı11:31 - Danıştay gar ihalesi kararını iptal etti
11:27 - Berat Albayrak: Ekonomimiz büyüme patikasına giriyor11:26 - Milyoner yarışmasına damga vuran Hikmet, sözünü tuttu11:24 - Dolar'dan sonra gram altın da yükselişe geçti11:23 - Kitap ve defterin arasında uyuşturucu satan 4 şüpheli yakalandı11:15 - 'Pastırma' sıcakları Türkiye'yi çarşamba günü terk edecek
11:12 - THY'den indirimli bilet kampanyası
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam