1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

Promosyonda yetkili sendika kimdir?

Kamu görevlilerinin aylık ve ücretlerinin bankalar aracılığıyla ödenmesinde uygulanan promosyonların esaslarının belirlendiği 2007/21 sayılı Başbakanlık Genelgesinin 2 nci maddesi kapsamında ilçelerde oluşturulacak komisyonlara yetkili sendikadan bir üyenin katılmasının öngörüldüğü, Genelge'de geçen ?yetkili sendika? ifadesinin uygulamada nasıl değerlendirileceğine ilişkin Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünün görüş yazısı için tıklayınız.
01 Mart 2009 20:32
Yazdır

Başbakanlığın 2007/21 sayılı Genelgesi 2.madde 2.fıkrası:

?Birden fazla birimin aylık ve ücretlerinin birlikte ödenmesi talebinde bulunmaları halinde merkezde üst yönetici, taşrada ise söz konusu birimlerin bağlı bulunduğu bir üst amir tarafından görevlendirilecek ilgili harcama yetkililerinden birinin başkanlığında oluşturulacak üç kişilik bir komisyon tarafından aylık ve ücretlerin ödeneceği banka yukarıdaki esaslara göre tespit edilecektir. Bu şekilde oluşturulacak komisyona ilgili birimlerdeki yetkili sendikalardan bu birimlerin tamamı itibarıyla en fazla üyeye sahip olan sendikadan üye alınacaktır.?

hükümleri gereğince Promosyon anlaşması için Oluşturulacak komisyona ilgili birimlerdeki yetkili sendikalardan bu birimlerin tamamı itibarıyla en fazla üyeye sahip olan sendikadan üye alınacaktır. Yetkili sendikadan seçilecek komisyon üyesi için o yerleşim yerindeki yetkili sendikanın başkanlığından bu üyelik için isim istenmelidir.

Yetkili sendikadan üye seçilebilmesi için; söz konusu birimdeki tüm sendikalara üye personel, söz konusu birimdeki çalışan sayısının en az % 10'u kadar olmalıdır.

Yani; Bir kurumda 30 personel var ise bu personelin en az üç tanesi her hangi bir sendikaya üye olması halinde, yetkili sendikadan bir üye komisyona seçilir. Eğer bu kurumda yetkili sendikaya üye olan personel yok ise, bu üye ilgili birimde görev yapan personel arasından harcama yetkilisi tarafından seçilecektir. Sendikalı personel sayısının çalışan sayısının % 10'undan az ise yetkili sendikadan üye seçilmez. Bu durumda, üçüncü üye ilgili birimde görev yapan personel arasından harcama yetkilisi tarafından seçilecektir.

İlgili okul, kurum veya birimde Banka Promosyonu İhale Komisyonu'nun yetkili sendikadan seçilecek üyesi için o yerleşim yerindeki yetkili sendikanın başkanlığından bu üyelik için isim istenmelidir.

Yetkili sendikanın hangisi olduğuna dair görüş yazısı

Bankalarla yapılacak olan promosyon sözleşmeleri ile ilgili olarak oluşturulacak komisyonlara İl ve İlçelerde en çok üyeye sahip kamu görevlileri sendikası temsilcisinin/katılmasının uygun olacağı hakkındaki çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığı Çalışma Genel Müdürlüğünün görüş yazısı aşağıdadır.

Memurlar.Net
Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
24 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
21:04 - İzmir'de bin 500 yıllık İbranice kitap ele geçirildi20:56 - 'OSB'ler aynı zamanda birer lojistik merkezidir'20:44 - Sivas'ta kuvvetli rüzgar ağaçları kökünden söktü20:37 - Bakan Dönmez, kömürden akaryakıt üreten tesisi ziyaret etti20:29 - Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilgili kazaya dair önemli iddia20:15 - İnci kefalinin kutsal yolculuğunu izlediler20:05 - TEM'de kaza oldu, 15 kilometre kuyruk oluştu19:55 - Bursa'da, 3 hastanenin kapatılacağı iddiasına tepki19:47 - Yayalara çarpan kamyonet iş yerine girdi19:36 - Kaçak yatık operasyonunda öğretim görevlisine gözaltı
19:35 - Vize dolandırıcılarının gözaltı süresi uzatıldı19:28 - Eski kursiyer pilot teğmen: Üstlerim tarafından kandırıldım19:25 - Rusya, 20 ton çilek ve kayısıyı geri çevirdi19:21 - Muğla'da öğrenci servisi refüje çarptı: 7 yaralı19:06 - Sözde yurtta sulh konseyi üyeleri davayı uzatmaya çalışıyor19:02 - 'Türkiye'nin ekonomisini doğradan hedef alıyorlar'19:00 - SPK'dan Adese Alışveriş Merkezlerine işlem yasağı18:57 - 'Kadın öğretim elemanlarımızın sayısı Avrupa'ya göre çok yüksek'
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Yeni askerlik sistemini nasıl buldunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam