1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

FMF Hastaları Polis Olabilir mi?

15 Haziran 2019 11:03
Yazdır
FMF Hastaları Polis Olabilir mi?

Ailevi Akdeniz Ateşi (FMF) hastalığı olanlar, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre polis memuru olamamaktadır.

Polis memurluğu alımı için çeşitli şartlar aranmaktadır. Tıbbi yönden sağlıklı bir bedene sahip olunması gerekmektedir.

İlaç kullanımı gerektiren ailevi akdeniz ateşi (FMF) Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğine göre polis adaylığına engel teşkil etmektedir.

Tekrarlayan ateş sendromu olarak ilgili yönetmeliğin B diliminde yer alan bu rahatsızlık B, C, D dilimlerinde tanımlanan hastalıkların öğrenciliğe engel olması sebebiyle sağlık raporu aşamasında olumsuz sonuçlanmaktadır.

2010 yılında değiştirilen Yönetmeliğe ekli EK-3'ün I-B bölümünün 49.maddesinde de, Ailesel Akdeniz Ateşi'nin öğrenciliğe uygun olmadığı belirtilmişti.

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
16 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ANKET
Bir acil durum halinde, mahallenizdeki toplanma alanlarının neresi olduğunu biliyor musunuz?
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam