1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Tümü

İşe gelmeyen memuru bildirdi, mobbinge uğradı. işte KGEK kararı

Kamu Görevlileri Etik Kurulu, işe gelmeyen bir personeli amirlerine bildirdiği için mobbinge uğrayan memurun başvurusuyla ilgili önemli bir karar verdi.
02 Temmuz 2020 10:05
Yazdır
İşe gelmeyen memuru bildirdi, mobbinge uğradı. işte KGEK kararı

Ankara'da bir Bakanlıkta yaşanan olayda, oda arkadaşının işe gelmemesine rağmen işe gelmiş gibi imza atması durumunu bir memur şube müdürüne bildirmiştir.

Ancak şube müdürü memuru odadan kovmuş, 3-4 ay iş vermeden prefabrik bir bölümde bekletmiştir. Farklı bölümlere geçme talebi ise reddedilmiştir.

Mobbinge uğrayan memur, mobbing hattını aramış ve müfettiş görevlendirilmiştir. Müfettiş, işe gelmeyen memurun bu davranışına göz yuman şube müdürü ve idari işler müdürünün görevden alınmasını, mobbinge uğrayan memurun ise eski görevine döndürülmesini istemiştir.

Teftiş Kurulu Başkanı ise müfettiş raporuna katılmadığını belirterek, bir Olur hazırlamış ve mobbinge uğrayan personelin başka bir disiplin amiri altında görevlendirilmesi için olur almış ve memurun tayini il dışına çıkarmıştır.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu yaptığı incelenmede
- Olur'u imzalayan Genel Müdür hakkında, yeterli derecede bilgi sahibi olmadığı gerekçesiyle etik ihlali kararı vermemiştir.
- Olur hazırlayan ve sunan Teftiş Kurulu Başkanı hakkında ise gerekçesiz olur sunmaktadan dolayı etik ilkeleri ihlal ettiğine karar vermiştir.

İşte Kamu Görevlileri Etik Kurulunun kararı

Memurlar.Net - Özel

Bu yazının tüm hakları Memurlar.Net'e aittir. 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununun 36. maddesi uyarınca alıntılanamaz. Telif hakları saklı tutulmuş bu yazının alıntılanması halinde yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haberi oylayabilirsiniz 0 0
41 Yorum yapıldı
YORUMLARTüm Yorumlar Popüler Yorumlar
SON HABERLER
20:19 - 3. kattan düşen emekli öğretmen hayatını kaybetti20:09 - İranlı turistler Türkiye'ye gelmek için sabırsızlanıyor20:08 - Hobi olarak başladığı kaz yetiştiriciliği gelir kapısı oldu20:07 - Gökyüzü meraklıları meteor yağmurunu Erciyes'te izleyecek19:57 - Türkiye'de ne kadar üniversite öğrencisi var?19:33 - Başakşehir, Hasan Ali Kaldırım'ı kadrosuna kattı
19:23 - AK Parti'li bir vekilin daha koronavirüs testi pozitif çıktı19:19 - 'Faiz oranlarını düşmeseydi, pandemi sürecini atlatamazdık'19:16 - Kayıp Gülistan, baraj gölünde didik didik aranıyor19:14 - Açıldıkları denizden dönemeyen gençleri başpolis kurtardı18:38 - 'Toplu taşımanın üzerindeki yükü azaltmamız gerekiyor'18:17 - Hastanede kadın güvenlik görevlisine yumruklu saldırı
18:15 - Meteorolojiden bazı illerimiz için kuvvetli yağış uyarısı17:50 - Bu camide hutbe 9,5 asırdır 'kılıç'la okunuyor17:44 - Yargıtay'dan milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar17:41 - Damacana kullananlar dikkat! Tüketiciye 14 yıllık şok17:36 - Hatalar zinciri doğumuyla başladı! Başına gelmeyen kalmadı
17:30 - MSB, müşterek harekat görevlerinin icra edildiğini açıkladı
1 2 3 4 5 6 7 Tümü
ARŞİV
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri veya çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.
Tamam